Wpis z mikrobloga

Ehhh chciałbym sobie przejść na jakąś dietę zalecaną w chorobach autoimmunologicznych.
Protokół Autoimmunologiczny albo dieta przeciwzapalna ucinają tyle produktów, że są dla mnie za trudne do wprowadzenia, zwłaszcza na początku.

Myślałem więc bardziej o czymś w rodzaju Paleo, Keto bez produktów mlecznych, albo SCD (dieta bez węglowodanów złożonych).

Ale problem w tym że one wszystkie opierają się w dużym stopniu na tłuszczu, a ja nie powinienem jeść tłuszczu ze względu na problemy z drogami żółciowymi (zalecenia od lekarza to dieta niskotłuszczowa wątrobowa).

#dieta #zdrowie #keto #paleo
  • 9
@przegrywam_przez_miasto: od paleo do aip daleko nie jest. Dieta jest tak trudna jak łatwa - ograniczasz na ten czas kombinowanie z różnorodnością, skupiasz się na połączeniu mięso + warzywa i to już samo w sobie daje Ci spore pole manewru. Prawda jest taka że im mniej możesz tym łatwiej jest jeść, tylko trzeba przestawić myślenie.
I nie liczyć na spektakularne efekty, bo AIP nie każdemu pomaga. Paleo za to jest zajebistą
@matra:

skupiasz się na połączeniu mięso + warzywa i to już samo w sobie daje Ci spore pole manewru. Prawda jest taka że im mniej możesz tym łatwiej jest jeść, tylko trzeba przestawić myślenie.


znaczy dla mnie problemem jest głównie uczucie głodu, musiałbym jeść bardzo duże porcje mięsa albo co chwilę jakieś warzywa

dodam również że jestem bliżej niedowagi niż nadwagi (60 kg / 172 cm)
@przegrywam_przez_miasto: no z roślin ogólnie, przeca nie z mięsa (σ ͜ʖσ)
No jakbyś musiał jeść duże porcje, to byś musiał, generalnie paleo jest tak mocno odżywczą dietą, że można na niej i schudnąć i przytyć. Ja miałam w puli deserów dojrzałe banany, daktyle, gorzką czekoladę, orzechy i ewentualnie batony raw. Daktyle zagryzałam orzechami włoskimi, banana pastą kokosową, albo robiłam miks z wiórków i
@matra:

No tylko pytanie ile tłuszczu możesz mieć w tej swojej diecie, to już nie wnikam


olej MCT byłby najlepszy, bo nie potrzebuje kwasów żółciowych do trawienia

Ale martwi mnie trochę te rzekome działanie antybakteryjne kokosa, czy nie ingeruje zbytnio w mikrobiotę jelitową, która według ostatnich badań odgrywa dużą rolę w chorobach autoimmunologicznych

Będę musiał się w każdym razie wybrać do dietetyka