Wpis z mikrobloga

@Sayong: Kasy samoobsługowe są fajne jak kupujesz mało produktów, jak masz pełny wózek to znacznie szybciej jest iść do zwykłej kasy niż przekładać rzeczy z wózka na wagę a potem po zapłaceniu z powrotem do wózka. Raz poszedłem z pełnym wózkiem do samoobsługowej bo była kolejka w zwykłych i zeszło mi dłużej niż bym stał w tej długiej kolejce. Przyszłością będzie rozwiązanie płacenia od razu przy półce tak żeby mieć od
@Sayong: Srać na kasy obsługowe. Carrefourowe Scan&Go to jest mistrzostwo. Kasujesz wszystko telefonem, jak coś wywalisz to anulujesz bez wołania kierownika, modyfikujesz czego ile kiedy tylko chcesz. Potem podchodzisz do kasy, skanujesz telefon + ewentualnie warzywa co trzeba zważyć i wychodzisz. Wszystko zajmuje jakieś 30 sekund, bo zamiast tracić dodatkowo czas na stanie przy kasie, kasujesz po prostu jadąc do kolejnego produktu
Jak dla mnie najlepsze kasy były w Tesco, już nie mówiąc o skanerze ręcznym


@atehxx: W Carefourze masz taką samą możliwość. Odpalasz aplikacje na telefon i skanujesz, przy kasie skanujesz jeden kod i płacisz. Bardzo lubię machać do kilkunastoosobowej kolejki ludzi, czekających do zwykłych kas, kiedy ja podchodzę z wózkiem na 4/5 stów zakupów do kasy na kilkanaście sekund, po czym odchodzę w kierunku zachodzącego słońca ( ͡°( ͡
@Sayong: mam generalnie ciekawe obserwacje

we wszystkich Lidlach i Biedronkach kasy samoobsługowe są zawsze wolne, nawet z dużymi zakupami idę właśnie tam bo jest szybciej

a w Carrefourze w dużym centrum handlowym to kolejka do kas normalnych jest prawie zawsze pusta, a ludzie stoją z dużymi koszykami w długich kolejkach do kas samoobsługowych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sayong: Dla mnie optymalne rozwiazanie to reczne skanery/aplikacje na telefon stosowane w niemieckich sieciach sklepow Globus.
Jedziesz przez sklep, skanujesz sobie produkty ktore ladujesz do wozka. Od razu rozkladasz wszystko do toreb/koszy zeby potem nie bawic sie z pakowaniem gdzies w sklepie/przy samochodzie.
Do tego wyrywkowe kontrole, jakis monitoring oczywiscie i sklep nie ucierpi za bardzo w przypadku oszustow.

Po zrobieniu zakupow podchodze do podobnej kasy jak te samoobslugowe, ale zamiast
@Alakecz:

Virgin Biedronka be like: o nie 1 g cukru więcej niż powinno być! Alarm! Złodziej potrzeba pomoc!

Chad Decathlon: byczqu wrzucaj ten drogi sprzęt sportowy do tego kubła na pałę jak leci, nic się nie stresuj, będzie git ( ͡° ͜ʖ ͡°)

biedronka? xD Chyba w Lidlu zakupów nie robiłeś xD
W bierdrze jak mam jakieś lekkie badziewie to zawsze przechodzi, a w lidlu za każdym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kazio1616: a tam #!$%@?. Postęp wymaga błędów. Robię 2 razy w tygodniu na tych kasach duże zakupy i może raz w miesiącu proszę o pomoc inną niż zaakceptowanie alkoholu. Jest progres, będzie jeszcze lepiej. Wystarczy jedna osoba do obsługi wszystkich kas, reszta może wykładać towar ( ͡º ͜ʖ͡º)