Wpis z mikrobloga

@Distrust: przez jakiś czas używałem k480, sama klawiatura mi nie podeszła pod kątem ergonomii ale to indywidualna sprawa, natomiast przełączanie działało rewelacyjnie. Z myszkami logitecha też nie ma problemu, są takie co mają przełącznik.

Natomiast żeby cały zestaw miał wspólny guzik to nie znam, chyba że kvm właśnie.
  • Odpowiedz
Jaki zestaw klawiatura+mysz bluetooth kupić, by móc się wygodnie przełączać pomiędzy 2 lub 3 komputerami? Koniecznie muszą dobrze działać również z Linuksem. Fajnie jakby klawiatura miała przyciski do głośności lub potencjometr. Mogą żreć baterie (korzystam z akumulatorków) byleby sprzęt nie psuł się szybko.


@Distrust: A potrzebujesz korzystać na raz na 3 pc'tach? Bo masz też oprgoramowanie stypu synergy lub barrier.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer: fakt, nie pomyślałem o tym, ale zastanowię się.

@Rad-X: właśnie oglądam film na YT, podoba mi się ta funkcja flow.

@hitherto: dzięki, obczaję.

@Kryspin013: zdarza się, że pracuję na dwóch naraz (linuks + windows), bardzo rzadko na 3. Najbardziej zalezy mi na tym zebym nie musial miec na biurku dwóch klawiatur i dwóch myszek jak i konieczności przepinania jakichś kabli. Zarówno przestawianie jak i przepinanie jest niewygodne.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Czy dobrze rozumiem, że zarówno Synergy jak i Barrier mają serwer tylko na jednym kompie? Czyli jeśli skonfiguruję to dla trzech komputerów i ten z serwerem będzie wyłączony to wtedy lipa? Nawet jeśli klawiatura i mysz komunikują się po BT?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Tak, czytałem. No cóż, obczaję tego Barriera, może uda się zrobić tak by serwer był na każdej maszynie i może jakoś to się zepnie. Wtedy byłoby idealnie.
  • Odpowiedz
@Distrust: Od paru lat korzystam na co dzień z Logitech MX Keys (klawiatura) i Logitech MX Anywhere 2S (mysz). Oba peryferia działają zarówno na Bluetooth jak i na odbiornik Logitech Unifying (2.4 GHz). Oba obsługują do 3 urządzeń. Przełączanie pomiędzy systemami macOS i Linux jest bezproblemowe i nie wymaga instalacji jakiegokolwiek softu.
  • Odpowiedz