Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś dobrego optometryste?
Nie wiem czy poprzedni spaprał temat czy wadliwy montaż czy o co chodzi

W poprzednich pinglach prostokątnych gdy pochylałem głowe i patrzyłem przez okulary pod kątem to było OK lub nawet lekkie wyostrzenie
W obecnych przy pochyleniu głowy i patrzeniu przed siebie, obraz mi się lekko rozmywa co mnie irytuje w szczególności przy pracy przy komputerze.

Różnica taka jeszcze, żew prostokątnych miałem wade zwykłą a w owalnych dołożono mi astygmatyzm. Czy może astygmatyzm to spowodował.

Irytujące jest, że widze ok tylko patrząc na wprost.... a jakiekolwiek ruchy wyginają mi obraz i rozmazują litery.\

Ewentualnie jakieś forum na którym siedzą optycy i optometryści z expem i mi wyjaśnią co i jak i dlaczego i co powinienem kupować na przyszłość by było ok.
#warszawa #okulary #optyka
  • 9
@wuwuzela1: A byłeś tam gdzie robiles badanie albo tam gdzie robiłeś okulary? Ile nosisz te okulary? Czasami tak bywa, że się człowiek nie przyzwyczaja do korekcji astygmatyzmu i jednak trzeba zrobić bez cylindra albo coś jest źle zamontowane, ale skąd możesz to wiedzieć skoro się nie wróciłeś tam gdzie robiłeś. Radzę najpierw tam się zgłosić a nie szukać na necie porady. Powiedz, że nie czujesz się komfortowo i będą musieli to
A byłeś tam gdzie robiles badanie albo tam gdzie robiłeś okulary? Radzę najpierw tam się zgłosić a nie szukać na necie porady.


@phoropter: nie wazne dlaczego ale to odpada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czasami tak bywa, że się człowiek nie przyzwyczaja do korekcji astygmatyzmu


@phoropter: tu nie chodzi o zadne przyzwyczajenie bo nosze to juz kilka miesiecy. Tu chodzi o konkretną wiedzę optyczną i dojście czy
@wuwuzela1: Temat ciężki do rozpoznania bez pacjenta że tak powiem :) .Ale tak , generalnie soczewka im bardziej ją nachylisz pod kątem w stosunku do oka tym bardziej będzie odzwierciedlała nie ostry obraz .Jednak przy lekkim pochyleniu głowy w dół bo rozumiem że o to chodzi nie powinno być odczuwalnej różnicy .Ma tutaj znaczenie też to jaki jest montaż wysokości ogniskowej , jeśli to był by powód to znaczy że jest
@wuwuzela1: gdy miałem kiedyś bardzo podobny kłopot, to problemem były same oprawki. Tj. soczewki miały niewłaściwy kąt względem oczu - i aby się to poprawiło, to panie optometrystki musiały mi te nowe metalowe oprawki jeszcze jakby odrobinę "dogiąć" do nosa ( ͡º ͜ʖ͡º)