•  

  Poleci ktoś dobrego optometryste?
  Nie wiem czy poprzedni spaprał temat czy wadliwy montaż czy o co chodzi

  W poprzednich pinglach prostokątnych gdy pochylałem głowe i patrzyłem przez okulary pod kątem to było OK lub nawet lekkie wyostrzenie
  W obecnych przy pochyleniu głowy i patrzeniu przed siebie, obraz mi się lekko rozmywa co mnie irytuje w szczególności przy pracy przy komputerze.

  Różnica taka jeszcze, żew prostokątnych miałem wade zwykłą a w owalnych dołożono mi astygmatyzm. Czy może astygmatyzm to spowodował.

  Irytujące jest, że widze ok tylko patrząc na wprost.... a jakiekolwiek ruchy wyginają mi obraz i rozmazują litery.\

  Ewentualnie jakieś forum na którym siedzą optycy i optometryści z expem i mi wyjaśnią co i jak i dlaczego i co powinienem kupować na przyszłość by było ok.
  #warszawa #okulary #optyka

  •  
   S........r via Android

   0

   @wuwuzela1 Dobry Optometrysta Grzegorz Lewicki

  •  

   @wuwuzela1: A byłeś tam gdzie robiles badanie albo tam gdzie robiłeś okulary? Ile nosisz te okulary? Czasami tak bywa, że się człowiek nie przyzwyczaja do korekcji astygmatyzmu i jednak trzeba zrobić bez cylindra albo coś jest źle zamontowane, ale skąd możesz to wiedzieć skoro się nie wróciłeś tam gdzie robiłeś. Radzę najpierw tam się zgłosić a nie szukać na necie porady. Powiedz, że nie czujesz się komfortowo i będą musieli to zweryfikować i najlepiej znajdź dokumenty po tych prostokątnych oprawkach do porównania bo oprócz kształtu to też rodzaj soczewek ma znaczenie.

  •  

   @phoropter: tak wszystko to co jest opisane jest dobrze .

  •  

   A byłeś tam gdzie robiles badanie albo tam gdzie robiłeś okulary? Radzę najpierw tam się zgłosić a nie szukać na necie porady.

   @phoropter: nie wazne dlaczego ale to odpada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Czasami tak bywa, że się człowiek nie przyzwyczaja do korekcji astygmatyzmu

   @phoropter: tu nie chodzi o zadne przyzwyczajenie bo nosze to juz kilka miesiecy. Tu chodzi o konkretną wiedzę optyczną i dojście czy tak ma byc w tego rodzaju soczewkach czy nie.
   @AK-Optyk-Warszawa: Dacie rade odpowiedzieć ;) ?

  •  

   @wuwuzela1: Bo kupiles w internecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Stary, skad mamy wiedziec czy tak ma byc jak nie znamy mocy, rodzaju soczewek wielkosci oprawy itp.

  •  

   @wuwuzela1: Temat ciężki do rozpoznania bez pacjenta że tak powiem :) .Ale tak , generalnie soczewka im bardziej ją nachylisz pod kątem w stosunku do oka tym bardziej będzie odzwierciedlała nie ostry obraz .Jednak przy lekkim pochyleniu głowy w dół bo rozumiem że o to chodzi nie powinno być odczuwalnej różnicy .Ma tutaj znaczenie też to jaki jest montaż wysokości ogniskowej , jeśli to był by powód to znaczy że jest on za nisko .Jednak może to też być przejście z soczewek sferycznych na sferę .Czy znasz nazwę soczewek obecnych i poprzednich , o jakich mocach wgl mówimy , jak układają Ci się oprawy i czy możesz dać zdjecie jak leżą na twarzy .

  •  

   @wuwuzela1: gdy miałem kiedyś bardzo podobny kłopot, to problemem były same oprawki. Tj. soczewki miały niewłaściwy kąt względem oczu - i aby się to poprawiło, to panie optometrystki musiały mi te nowe metalowe oprawki jeszcze jakby odrobinę "dogiąć" do nosa ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   @DuzyZlyWilk: no tak ale doginanie jest mozliwe tylko jak masz normalne noski w oprawce a jak masz całę plastikowe oprawki bez noska to jest problem :(