Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Pierwszy kontakt z #terraformacjamarsa w trybie #solo , bardzo przyjemne wrażenia, proste zasady dające dużo frajdy z rozgrywki. Na początku bieda z zasobami i kartami, ale jak się rozkręciło i zaczęło wszystko zazębiać to bajka. Udało się zterraformować marsa w 13 rundzie. Muszę sprawdzić w trybie dwu osobowym, walka o miejsca na mapie i premie, może być ciekawie.
Niewątpliwym ogromnym plusem jest fakt, że gra nie wymaga dużo miejsca.

#gryplanszowe #planszowki #grybezpradu
yneb - Pierwszy kontakt z #terraformacjamarsa w trybie #solo , bardzo przyjemne wraże...

źródło: comment_16422831742MN8KyeXWZ8HSTV7waEhM7.jpg

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
wprowadzenie draftu przy dobieraniu kart zmniejszy losowość, co prawda delikatnie wydłuży grę ale warto


@trollasek: ja bez draftu to nawet nie chcę grać. Przy "dobrych" wiatrach ugotujesz się i przegrasz, bo dostawałeś gówno-karty
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@yneb las musi być przy twoim lesie stawiany, chyba że już nie możesz go położyć. U ciebie jest 1 duzy i 2 po 1 kaflu

@lizakoo: Doprecyzujmy, lasy musisz stawiać przy swoich terenach, ale niekoniecznie przy lesie. Więc możesz na przykład zbudować miasto na drugim końcu mapy i koło niego postawić nowy las.
  • Odpowiedz
zawsze coś się trafi, prędzej czy później


@yneb: generalnie to jest w uj męczące jak czekasz na kartę np. z energią, przez pierwsze rundy nie zrobisz postępu i możesz już nie nadgonić. Ja ostatnio tak przerąbałem z kretesem. Raz miałem 4 karty że wziąlbym wszystkie ale brak zasobów na realizację co jest bez sensu, później jak megakredyty były to dostawałem 4 karty i nie kupowałem żadnej bo albo nie dało się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@non-serviam: ja grałem tylko raz to trudno mi się odnieść, ale ja kupowałem karty, które teraz bądź w przyszłości były wg mnie dobre i później jak miałem fundusze to po kilka wykładałem.
  • Odpowiedz
@yneb: ale kupowanie ich pozbawia cię środków na wykonanie jakichkolwiek ruchów, a ta gra cierpi na syndrom, że jak chcesz coś zrobić to zawsze ci brakuje jednego MK albo coś i tak w kółko :)
  • Odpowiedz
@yneb: no jasne ale generalnie wg. mnie i moich współgraczy draft mimo, że zabiera odrobinę czasu (co przy długości gry jest niczym) to jednak poprawia poziom zabawy i niweluje czasem bolesną losowość.
Ale ostatecznie liczy się fan z rozgrywki czego życzę szanownemu koledze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz