Wpis z mikrobloga

Mirabelki Mirki. Jakie książki o tematyce Auschwitz możecie polecić? Historie ludzi, którzy przeżyli to piekło, może pracowników obozu, opisujące obozowe realia. Nie jakieś dokumenty i suche fakty, ale coś co (jakkolwiek to zabrzmi w związku z tematem) w miarę lekko się czyta. Póki co przeczytałam "Przeżyłam Oświęcim", "Byłem asystentem doktora Mengele", "Lekarz z Auschwitz", "Położna z Auschwitz". Czaiłam się na "Josef Mengele - doktor z Auschwitz", ale chyba za dużo w niej 'ogólnej' historii Mengele i jego ucieczki.
Z góry dziękuję za rekomendacje.
#ksiazki #literatura
  • 11
@ewataewa eh najpierw podałem tytuł a później zobaczyłem co już czytałeś xd

Ochotnik do Auschwitz, Mój Auschwitz bardzo dobre. Super się czyta i wciąga - Ucieczka z Soboru (Blatt) - od tego zaczęło się moje czytanie o obozach. Ocalały (Pivnik) tez bardzo dobrze się czyta.

Z II Wojny i ogólnie jak to też było po, to polecam "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku".
@ewataewa Grzesiuk - 5 lat kacetu, Frankl - Człowiek w poszukiwaniu sensu. Pierwsza pozycja to spojrzenie typowego ówczesnego cwaniaka warszawskiego, relacja "ulicy". Druga - badacza, który na obserwacjach wyniesionych ze środka bazował później, tworząc autorskie metody psychoterapeutyczne. Obie bardzo wartościowe, odmienne, ze wspólnym mianownikiem - wolą przetrwania.