Wpis z mikrobloga

Poważne pytanie z #prawo. Sąsiad wyremontował sobie dom, zrobił nowa elewację. Już pal licho, że mi nic nie dał znać, że planuje remont i nie zapytał o zgodę, ale pytanie mam inne. Czy mogę teraz dochodzić od niego jakieś odszkodowanie z tytułu utraty wartości mojego domu? Przy tym jego odpicowanym mój teraz wygląda dość biednie co na pewno będzie mieć odzwierciedlenie w wartości rynkowej.

#pytanie #pytaniedoeksperta #gorzkiezale #nieruchomosci
teddybear69 - Poważne pytanie z #prawo. Sąsiad wyremontował sobie dom, zrobił nowa el...

źródło: comment_1642409575gRV6DmdmBaYF3FvKUjZ02a.jpg

Pobierz
  • 53
@teddybear69: Polski Ład znowelizował prawo budowlane. Zgodnie z nowymi przepisami, gdy przeprowadzasz remont elewacji, a jednocześnie:
a) elewacja budynku mieszkalnego na sąsiedniej nieruchomości jest starsza niż 15 lat,
b) miesięczne dochody gospodarstwa domowego sąsiada, w przeliczeniu na 1 członka, mieszczą się w granicach od 0,00 zł do 1495,24 zł, bez uwzględniania świadczeń wypłacanych przez państwo,
c) miesięczne dochody Twojego gospodarstwa domowego w przeliczeniu na 1 członka rodziny przekraczają tzw. ,,próg solidarnościowy"