Wpis z mikrobloga

#!$%@? się ludziom w życie ile mogą pracować. Dawno nie słyszałem tak zamordystycznych postulatów


@odysjestem: Co? XD To teraz jest zamordyzm, bo można mieć tylko 150 nadgodzin w roku, chyba że umowa stanowi inaczej.
Przecież ja chcę tylko niższego opodatkowania ludzi którym chcę się pracować lol
nie ma żadnego limitu, dla chcących pracować 24/7 jest działalność gospodarcza


@elf_pszeniczny: i wtedy jest się bardziej ruchanym niż na etacie.

@kwiatosz: Może nie trzeba byłoby ściągać Ukraińców, bo byłoby wystarczająco dużo Polaków i nie byłoby odpływu kapitału. Poza tym nie każdy brałby nadgodziny przez całe życie.

Macie mentalność karania ludzi pracowitych i tego już się nie pozbędziecie.
@Niegodnik: nie bierzesz pod uwagę przypadków losowych, pracodawca nie zawsze może zapewnić więcej etatów, a też może czasem potrzebować by pracownik został. Tym bardziej, że nadgodziny są lepiej płatne względem normalnych godzin pracy. Nie możesz narzucać komuś swojego widzimisię, jeżeli obie strony tego chcą to masz gówno do gadania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niegodnik: poza tym możesz mi wyjaśnić, gdzie w nadgodzinach jest łamanie umowy czy prawa? Gdzie jest to zakazane? Są jakieś konkretne artykuły zakazujące pracy w godzinach nadliczbowych? Nikt nie może Cię do nich zmusić, ale też nie może Ci zakazać pracować w godzinach nadliczbowych jeżeli wyrazisz na to zgodę.
@Polnischefuhrer: mowie czysto z wlasnego przekonania. ni mniej, ni wiecej. zarowno jako pracownik jak i pracodawca. summa summarum nadgodziny sa homatem zakladanym pracownikom bedacym w potrzebie finansowej i przeklada sie to na same negatywne reperkusje.
a to ze jakiegos janusza nie stac zatrudnic 3 osoby zamiast jednej to mam gleboko....
@Chris_Karczynski Mylisz micro z macro ekonomią, nadgodziny są korzystne mikroekonomicznie, ale z powodów o których m.in ja wyżej napisałem są szkodliwe makroekonomicznie. Państwo operuje w skali makro więc nie wprowadzi takich rozwiązań, to Ty masz poczucie krzywdy a nie ja mam chęć karania.
@Niegodnik: pracownik pracujący w godzinach nadliczbowych na tym korzysta o wiele bardziej niż jakby miał wziąć większy etat, poza tym ludzie sami zakładają sobie homonta przez branie kredytów na rzeczy na które ich nie stać. Tak się kończy życie ponad stan i późniejszy zgrzyt zębami.
@Polnischefuhrer: po pierwsze to nie mylmy jablek z gruszkami ( ͠° °)
po drugie myli sie Pan jesli chodzi o korzysci. tutaj celem nie jest wziecie drugiego/wiekszego etatu samo w sobie. ciezko to ubrac w slowa, ale (nienawidze tego sformuowania) wymusza pewna postawe obywatelska. w zakresie edukacji, przykladania sie do powierzonej pracy, samorozwoju w obrebie przedsiebiorstwa. tu chodzi o jasne pokazanie kontrastu wystepujacego pomiedzy niskowykfalifikowanymi pracownikami
@odysjestem: U nas w smrodexie typu korpo wprowadzili smieszny kodeks etyczny, który ma poprawiać życie pracowników. Tak poprawia, że wcześniej każdy mógł #!$%@?ć nadgodziny do oporu, a teraz jedynie max 32 w miesiącu. Super poprawa bytu pracowników w dobie szalejacej inflacji #!$%@? xD
@Polnischefuhrer: ehhh no jak z dzieckiem jednak: masz kontrakt w ktorym wyraznie jest zapisane, ze pracujesz tyle i tyle sobot i niedziel za tyle i tyle pieniedzy. kropka. ani jednej wiecej. ani jednej mniej. co w tym magicznego?
@Niegodnik: no nie wiem czy tak gówno pieniądze. Jak ktoś miał dobre stanowisko z dobrą stawką, to robiąc nadgodziny zarobił nawet te 10k. Podstawa wiadomo, że do życia wystarczy, ale niektórzy chcą czegoś więcej.
@Niegodnik: masz prawo brać oraz nie brać. Do póki nikt nie może Cię do nich zmusić, dotąd nie masz powodu do oburzenia. Janusz może sobie tylko pogadać, ale nie może nic ci zrobić jeżeli nie pojdziesz na nadgodziny. Nadgodziny to tylko i wyłącznie wybór pracownika, a nie jego obowiązek.
@Niegodnik: no pewnie, bo ludzie którzy przyczynili się do podboju kosmosu to pracowali jedynie w wymiarze 8 godzin xDDD jest w ogóle jakiś kraj na świecie gdzie branie nadgodzin jest zakazane? Bo nie widać, by USA czy Japonia miały upaść z tego powodu, że jest tam wręcz kult pracy.
@Polnischefuhrer: ekspertem nie jestem, ale wydaje mi sie, ze gdyby ich janusz zmuszal do #!$%@? ponad norme to do dupy by polecieli, a nie w kosmos ( ͡° ͜ʖ ͡°) pracowali bo bylo im dobrze, chcieli, mieli poczucie wagi eksperymentu, a nie dla nadgodzin XD
@Niegodnik: a może ktoś robi nadgodziny, bo chce sobie zrobić fajne wakacje. Nie chce podpisywać nowej umowy tylko raz na jakiś czas wziąć kilka nadgodzin. Będziesz bronił ludziom pracowania. Nie możemy mówić o wyzysku jeżeli ktoś dobrowolnie się na coś zgadza.
@Polnischefuhrer: Ty mnie caly czas nie rozumiesz! Fajne wakacje powinien miec kazdy uczciwie pracujacy. Jeden w kraju, inny na Antartydzie. Zaleznie od checi, kwalifikacji, stazu pracy i innych czynnikow. Nie chodzi o wyzysk, ale o motywacje pracownikow. Nie powinno byc tak, ze nierob przychodzacy do pracy 600 godzin miesiecznie zyje na poziomie pracowitego naukowca, ktory z wielu wzgledow tej pracy poswiecic moze tyko 60.
i niby w imie czego mialbys zarowno ty jak i pracodawca lamac postanowienia zawartej umowy w postaci przekraczania zakontraktowanego czasu pracy?

chcesz wiecej kasy? wez wiecej etatow!


@Niegodnik: Jeśli mówisz o "stałych" nadgodzinach, tak, że zawsze zostajesz te x godzin miesięcznie więcej, to racja, powinno to być odzwierciedlone w etacie.
Jeśli jednak nadgodziny nie są regularne, to nie da się ustawiać tak etatu by je w nim realnie pokryć.
A czemu
@Polnischefuhrer: Kiedys Pan kopalnie albo elektrownie panstwowa widzial? XDD

Powtarzam - gruszki nie sa jablkami.

Pan sie obuza na "beneficjentow spod Zabki". Jak moje podatki zostaly zmarnotrawione na - w sumie nie ukrywajmy - wszystkich kontynentach, to by sie Pan zdziwil. I co? Jajco!

Pracownikom zapewniam dobry byt i w zamian - z wlasnej nieprzymuszonej woli - czasem pracuja ponad norme. NIe chca rekompensaty. Rekompensate maja w juz istniejacych warunkach pracy
@Niegodnik: Na poważnie. Jestem przeciwny "regularnym" nadgodzinom, ale bywają sytuacje nagłe, gdzie jest to potrzebne.
W ciągu poprzedniego roku zrobiłem jakieś 20 godzin nadgodzin. Mógłbyś mi powiedzieć jak powinienem sobie ustawić etat by to nim pokryć, gdy te godziny nie są rozłożone równo w każdym miesiącu?

Nie każdy ma pracę, gdzie robota idzie 24 godziny na dobę i każdy może ją wykonać, więc rzadko, ale takie sytuacje się zdarzają.

Przy okazji,
@Wiesmin: jesli chodzi o sytuacje nagle i nieprzewidywalne to sa oplacani ludzie, ktorych zasranym obowiazkiem jest to ogarnac. jesli musisz robic nadgodziny bo ci sie osobisty budzet nie spina to czemu zgodziles sie na taka niska stawke podstawowa? no nie rozumiem, nie zrozumiem, ale wasza sprawa ¯\_(ツ)_/¯