Wpis z mikrobloga

W Niemczech totalnie odbiło władzy. Wchodzę do restauracji i na wejściu rzuca się na mnie kelner czy mam szczepienie. Pokazuje paszport covid, szczepienie J&J. Mówi ze chce mój dowód osobisty sprawdzić. Porównuje dane z covid pass i mówi ze jest złe bo to nie moje dane (w innej kolejności na covid pass jest napisane imię, drugie imię i nazwisko niż na dowodzie osobistym). Tłumacze mh to. On w tym czasie już wyciąga telefon i dzwoni do właściciela restauracji. Zostawia mnie na około 10min nic nie mówiąc. Przychodzi wlascicielka restauracji, mówi ze chce jeszcze raz zobaczyć Covid Pass i mówi ze przed chwila rozmawiała z ich sanepidem. Mówi ze jest nowy przepis i wszystkie osoby które chcą zjeść na miejscu musza okazać test negatywny covid który jest nie starszy niż 3 miesiące lub paszport covid ze szczepieniem nie starszym niż 3 msc. Podsumowując pozwolili mi siąść przy stoliku i czekam na kartę. Przychodzi kelner inny z karta i się mnie pyta czy pokazywałem już Covid Pass…. Absurd, dokąd to wszystko zmierza. #covid19 #niemcy #gieen
Uciowy - W Niemczech totalnie odbiło władzy. Wchodzę do restauracji i na wejściu rzuc...

źródło: comment_16426686538oVtSN7cnmogwNvDNJiQbH.jpg

Pobierz
  • 23
@Uciowy: jak bym miał w takim cyrku brać udział, a szczepię się regularnie to nawet moja noga by tam nie została dłużej niż sekundę XD co to za przyjemność z picia kawy jak musisz się co 5 minut legitymować jak w jakimś getcie żydowskim XD to nie jest tak że ja potrzebuję ich tylko to oni potrzebują mnie ja se kawe mogę zrobić w domu w termos i nigdzie nie muszę
w innej kolejności na covid pass jest napisane imię, drugie imię i nazwisko niż na dowodzie osobistym


@Uciowy: Pracowałem z typem z Indii. Nazywał się:
Subba Reddy Garem Venkat
Bij zabij co było imieniem, a co nazwiskiem, bo nawet inni Hindusi zwracali się do niego różnie.
Do tego czasami był Venkat a czasami Venkata.

Ostatnie z czym walczył, to wypłata kasy z PPK - na przelewie weryfikacyjnym z banku jego imiona/nazwiska
@Uciowy: To jest przegięcie w drugą stronę. Jak dla mnie skoro ktoś się nie szczepi, a może to znaczy, że nie interesuje go społeczeństwo, więc i społeczeństwo nie powinno się nim interesować. Natomiast jak ktoś spełnił warunki, a i tak musi się męczyć, żeby móc korzystać ze swoich praw to tylko demotywuje do czegokolwiek.
Jesteś w kraju, gdzie naród ma wpojone bezwzględne przestrzeganie prawa i się dziwisz? Oni nie musieli się prześlizgiwać przez stulecia przez przepisy stanowione przez zaborców.


@janekplaskacz: na weekend byłem we włoszech i jest dokładnie to samo a włosi nie sa z tych co bezwzględnie przestrzegają prawa
@Uciowy: ja nie mogę od miesiąca w Monachium iść na silke bez testu chociaż mam szczepionkę pfizera, muszę mieć dodatkowo test albo "booster", #!$%@? ze mam 30 lat a ludzi z boosterem jest tu może 10% i to same stare dziadki.
@fastmotion Na szczęscie test robisz za free praktycznie na każdej ulicy, 15 minut i masz wynik w ręce, ja codziennie robię bo do pracy potrzebuję tyle tylko ze ja zapisuję się online i nawet nie musze czekac na wynik tylko podchodzę pluję do ampulki i mogę spadać a za 15 minut wynik.mam na email