Wpis z mikrobloga

ale mnie smiesza takie nieroby ktore uwazaja ze mieszkanie w stolicy czy innym duzym miescie to obowiazek i dlatego chca tam dostac mieszkania socjalne. informacja dla was: mieszkanie w wielkim miescie to przywilej. nie stac cie? to wynajmij sobie cos pod miastem i dojezdzaj stamtad. a jesli uwazasz ze mieszkanie to podstawowe prawo czlowieka to kup sobie je na podkarpaciu albo w lubelskim - znacznie taniej niz w warszawie #mieszkanie #polska #bekazlewactwa #nieruchomosci #antykapitalizm
Pobierz
źródło: comment_1642761898HOZNLhGR4zcpNfpy7TCnFq.jpg
  • 51
@scietydrwal: tak, ale nie do końca. Miszkania w dolnośląskich miasteczkach poza Wrocławiem, także są drogie. Natomiast wsie, to duże koszta, ludzi na minimalnej też nie będzie stać. Mieszkań obiektywnie jest zbyt mało. Nawet podatek katastralny nie ma sensu, bo problemem jest niedobór, a nie spekulacja. Tutaj trzeba budować. A gdzie budować, jak nie w dużych miastach?
@Emerkaes dopiero zauważyłem że napisałem "nie może" zamiast "nie powinno być prawem"* . Prawo do edukacji ma sporo wad. Szczególnie biorąc pod uwagę szkolnictwo wyższe. Normą jest zapisywanie się na studia tylko po to być brać socjal i pieczątkę na legitymację. A nie kończenie ich nic nie kosztuje. Poza tym można się nie zgadzać z państwowym programem szkolnym a i tak trzeba na niego płacić.
@scietydrwal jak wynajmiesz daleko od iejsca pracy to więcej wydasz na dojazd znaczy że gówno oszczędzisz. A jak wyeigrujesz do dziury z tanim wynajmem to też gówno zarobisz bo w takich dziurach nie ma roboty
@scietydrwal: No racja w dupach się młodym poprzewracało... Mieszkanie bez mame? Co jeszcze!?
Może dobrze zorganizowana komunikacja miejska by z mniejszej miejscowości dało się dojechać do pracy w rozsądnym czasie? Zresztą jak tacy są mądrzy to niech dojeżdżają 20 km do pracy rowerem, no Skandynawowie do których tak się chcą porównywać jeżdżą po śniegu rowerem. Co prawda nie 20 km w jedną stronę no ale no ale xD
nic co wymaga pracy innych nie może być prawem


@tallman: to w takim razie wg Ciebie powinno istnieć tylko prawo dżungli - kto silniejszy, sprytniejszy, szybszy, ten robi co chce. Bo przecież prawo własności, prawo do życia, prawo do wolności, one wszystkie wymagają, żeby ktoś je od ludzi egzekwował, czyli wymagają pracy innych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swiadomy_anakolut: ale nikt tych ludzi w tej pracy na siłę nie trzyma. Chyba do was nie dotarła zasadnicza różnica. Jak zabraknie nauczycieli to zabraknie, nikt siłą do szkoły nie będzie wcielał bo jakieś smoluchy mają prawo do edukacji
@svr_: nie rozumiem do czego w ogóle pijesz. Ja wiem, że nauczyciele nie są trzymani w pracy siłą. W Polsce jest prawo do edukacji i przykładowo do wolności. Żeby to egzekwować, potrzeba nauczycieli, urzędników, policji, sądów. Oni wszyscy dobrowolnie pracują. Gość napisał, że

nic co wymaga pracy innych nie może być prawem

Więc według tej logiki, żadne uznawane w Polsce prawa człowieka nie powinny istnieć, bo przecież ewidentnie wymagają pracy innych