Wpis z mikrobloga

ale mnie smiesza takie nieroby ktore uwazaja ze mieszkanie w stolicy czy innym duzym miescie to obowiazek i dlatego chca tam dostac mieszkania socjalne. informacja dla was: mieszkanie w wielkim miescie to przywilej. nie stac cie? to wynajmij sobie cos pod miastem i dojezdzaj stamtad. a jesli uwazasz ze mieszkanie to podstawowe prawo czlowieka to kup sobie je na podkarpaciu albo w lubelskim - znacznie taniej niz w warszawie #mieszkanie #polska #bekazlewactwa #nieruchomosci #antykapitalizm
s.....l - ale mnie smiesza takie nieroby ktore uwazaja ze mieszkanie w stolicy czy in...

źródło: comment_1642761898HOZNLhGR4zcpNfpy7TCnFq.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
nie rozumiem do czego w ogóle pijesz.


@swiadomy_anakolut: nie bądź taki skromny

Oni wszyscy dobrowolnie pracują


coś tam jednak świta

Na szczęście mamy prawo do wolności, odpowiednie instytucje tego pilnują i nie można nikogo niewolić.


ale nie masz 'prawa' żeby ktoś za ciebie to egzekwował, to że kapitan państwo coś tam daje albo robi w zamian za to co ukradnie nic nie zmienia.
  • Odpowiedz
Każdy człowiek ma prawo do stopy życiowej zapewniającej zdrowie i dobrobyt jego i jego

rodziny, włączając w to wyżywienie, odzież, mieszkanie


@SEBZER: I to nie znaczy, że mu się automatycznie należy. Nie można jedynie odgórnie zagradzać możliwości uzyskania np. mieszkania.
  • Odpowiedz
ale nie masz 'prawa' żeby ktoś za ciebie to egzekwował, to że kapitan państwo coś tam daje albo robi w zamian za to co ukradnie nic nie zmienia


@svr_: co egzekwowal, moje prawa? No oczywiście, że mam takie prawo. Są sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy, policja i oni pracują, po to między innymi, żeby zapewnić mi moje prawa.
  • Odpowiedz
@SEBZER: Czyli może sobie wynająć mieszkanie, pokój lub pójść spać do noclegowni. Proszę mnie nie obrażać.
Te prawa oznaczają, że nie można komuś zabronić takich rzeczy. Trzeba umieć czytać.
  • Odpowiedz
więc nie masz prawa w sensie, że ci się to należy bo tak


@svr_: Co to za bełkot? Teraz dopiero odkryłeś, że prawo to rodzaj umowy międzyludzkiej i że to nie jest wyryte w kamieniu ani nie przyleciało objawione z nieba? Prawo to układ między ludźmi. Ludzie sobie wymyślili prawa. W polskich przepisach są opisane na przykład różne prawa i polskie państwo, zazwyczaj, stara się je egzekwować.
  • Odpowiedz
I to nie znaczy, że mu się automatycznie należy.


@vrim: Nie no, to właśnie dokładnie to znaczy. Prawo do wolności nie oznacza, że nie ma zakazu bycia wolnym, tylko że właśnie każdemu wolność przysługuje. Prawo do bezpłatnej edukacji nie oznacza, że nie ma zakazu edukacji, tylko właśnie, że każdemu należy się bezpłatna edukacja.
  • Odpowiedz