Wpis z mikrobloga

@GG99: Nie mogę polecić kanału, ale przeczuwam że nauka gry jest hardkorowa. Też jestem samoukiem ale skrzypiec nigdy nie dotykałem ani nie myślałem o spróbowaniu. Chociaż lubię covery na wiolonczeli, np to:
https://www.youtube.com/watch?v=B_pYFuSYBTA
albo te z kanału youtube "brooklyn duo". Tu masz coś ze skrzypcami od nich:
https://www.youtube.com/watch?v=o8uoZGoVKso
Generalnie jeśli na niczym nie grasz to polecam nie tylko uczyć się gry na skrzypcach ale też ogarnąć trochę teorię, gamy, akordy, co
@GG99 mam w domu młodego skrzypka. Moje zdanie jest takie: na YouTube to sobie posłuchaj jak dobrze brzmią skrzypce. A naukę ogarnij z kimś, kto gra. Jest tyle elementów, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę, że bania mała. Zacząć trzeba od postawy. To nie jest gitara przy ognisku. A i przy gitarze, podczas grania klasycznego, od postawy się zaczyna. Powodzenia Mirek. Trzymam kciuki. Ale jeśli myślisz na serio o skrzypcach, ogarnij sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GG99: Polecam na pierwsze lekcje wziąć nauczyciela który pokaże postawę, aparat obu rąk i kierunek nauki. Potem już będzie łatwiej ogarnąć samemu z podręcznikiem. Jak chcesz, mogę coś podrzucić.

PS. I rozluźnij włosie w smyczku. Na końcu żabki masz śrubkę, pokręć w lewo.
@GG99 Tak, jak kończysz ćwiczyć to rozluźniaj.
Żeby Ci było wygodnie trzymać skrzypce potrzebujesz jeszcze podpórki. Z podręczników na chomiku znajdziesz skrzypcowe ABC Cofalika, co prawda skierowany do młodszych ale w miarę czytelnie jest poprowadzony.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GG99: moze sprobuj uczyć się z tutoriali żeby sobie na wejściu nie wyrobić złych nawyków? Człowiek z automatu na pierwszy rzut źle ustawia lewa rękę, na prawa jest dużo ćwiczeń na yt i tutaj już masz chwyt dużo barsziej naturalny, nawet na ołówku czy długopisie można ćwiczyć. Na lewą są fajne tipy typu wkładanie jakiejś małej piłeczki, kulki z papieru czy coś żeby nie dotykać szyjki wnętrzem dłoni.
Ale super fajne