Wpis z mikrobloga

Mirki jest tu jakis fachowiec co doradzi? Uzywa ktos magnum thf 220 ac dc i udaje mu sie tym spawac? Bo juz krew mnie zalewa z tym chinolem, wypalam 4 butle argonu i nie wiem czy sprzet upośledzony czy operator. Biore pod uwage ze jest zepsuta bo juz raz byla na serwisie, zaraz po zakupie okazalo sie ze nie dziala spawanie aluminium. Problem jest taki ze smazy spoiny i wychodza czarne. Jedynie w miejscu gdzie zatrzymam uchwyt tiga i zakoncze spaw, spina jest lśniąca na szerokosc porcelanki. Testowalem rozne natezenia pradu, ilosc gazu itd.
#spawanie
Pobierz skinek - Mirki jest tu jakis fachowiec co doradzi? Uzywa ktos magnum thf 220 ac dc i ...
źródło: comment_1642877861KT6NJM86B9LhOEAHlLDFom.jpg
  • 15
@skinek: różne rzeczy mogłeś zdupić. Zbyt wysunięta elektroda, zbyt duża odległość elektrody od jeziorka, dobór natężenia i gazu, zaostrzanie elektrody i prędkość spoinowania. Soczewka może też być walnięta.
@skinek: jak robisz dłuższe spoiny to tak samo cała czarna i koniec dobry?
Masz ustawiony gaz przed zajarzeniem? Elektroda też się pali? Jaka to grubość blachy?
Poka zdjęcie palnika i panelu z twoimi ustawieniami.
@brovcio: raz robi raz nie, zreszta widac na tym zdjeciu. Blacha 2mm nierdzewka. Ustawienia: gaz startowy 1s, prad poczatkowy 50, prad spawania 70-80 wygaszenie 20a gaz 10l/min, wygaszenie 4.5 sekundy gazu. Porcelanka z soczewka 8. Elektrody nie pali. Jest czysta. @Silvervend:
@skinek 2mm na 70A pewnie przepalasz na wylot. Podkladasz gaz z drugiej strony? Spróbuj zmniejszyć parametry tak, żeby tylko liznąć powierzchnię i zobacz czy dalej wychodzi na szaro.
@Silvervend: nie przepala, testowalem tez na 40 amperach jest to samo i gorzej wytworzyc jeziorko, ogolnie blacha bardziej sie przegrzewa niz spawa na tak niskim pradzie. Juz nie mam pomyslow co robie zle. A drugi raz nie chce jej reklamowac bo nie mam pewnosci ze to wina spawarki.
@skinek problem jest ewidentnie z gazem. Coś na pewno podaje, co widać po post flow. Sprawdź czy gaz gdzieś nie ucieka albo czy któryś element nie blokuje przepływu.

Na upartego możesz też zrobić sobie kanał wzdłuż miejsca spawanego, żeby blokować ucieczkę gazu po bokach.
@skinek: raczej spawarka nie jest problemem, jak by nie podawała gazu przy spawaniu to by zaraz elektrodę sfajcyło, a przy wygaszaniu usłyszałbyś większe uderzenie gazu tak jak przy zajarzaniu. Na pewno nie masz przeciągów? Palnik na pewno dobrze poskręcany? Jak nie masz innej blaszki to spróbuj położyć glizde na tej najładniejszej spoinie po lewo. Ta blacha ze zdjęcia jakaś podejrzana jest, wygląda jak by miała jakąś powłokę galwaniczną.
@skinek: gaz. Też tak miałem - szary spaw, kupiłem dobrą soczewkę jumbo, porcelanę 12 i 16, gaz na 10-12. No i nagle spaw jest złoty/srebrny a nie szary przepalony