Wpis z mikrobloga

Jak wam idzie?


@Miijjii: Średnia 20 sekund. Pełen CFOP, zastanawiam się czy nie nauczyć się ZZ(-CT) albo Roux. Chętnie rozmawiam z innymi o wszystkim związanym z kostką, jeżdżę na zawody i motywuję nowych układaczy :-)

1m44 to już jest prawdopodobnie lepszy czas niż większość osób które kiedykolwiek zaczęły się uczyć układać. Jeśli teraz ogarniesz do metody dla początkujących 2 look OLL, 2 look PLL i jakąś w miarę okej metodę na
Jak wam idzie?


@Miijjii: Średnia 20 sekund. Pełen CFOP, zastanawiam się czy nie nauczyć się ZZ(-CT) albo Roux.

Jeszcze nie mam pojęcia o czym mówisz, ale chcę się rozwijać ;)

Chętnie rozmawiam z innymi o wszystkim związanym z kostką, jeżdżę na zawody i motywuję nowych układaczy :-)

Kostka to mój sposób na autostradę myśli w głowie. Mam wrażenie, że czegoś takiego potrzebowałem.

1m44 to już jest prawdopodobnie lepszy czas niż większość
@Miijjii:

Jeszcze nie mam pojęcia o czym mówisz, ale chcę się rozwijać ;)


Są główne 3 (/4) metody których używają kostkarze. Najpopularniejsza to CFOP link1 link2 - Na początku układa się krzyż, potem pierwsze 2 warstwy dokańcza, później orientuje się jednym kolorem do góry ostatnią warstwę, a na końcu jednym algorytmem wykańcza się ułożenie. Pic rel Druga najpopularniejsza (~10-20%) to Roux. W Roux najpierw się tworzy 2 bloki 2x3x1 naprzeciwko
@Miijjii Już nie układam na czas. Stałe srednie okolicach 13-14 sekund to chyba było moje maksimum i nie było szans na lepsze czasy albo za mało się starałem xD Rekord w singlu to 10.34 z tego co dobrze pamiętam, ale to był totalny fart. To było 8 lat temu. Ja układałem CFOP. Mirek wyżej juz ci wytłumaczył co to.

Ogólnie ja przechodziłem z LBLa na CFOP jak miałem czasy po 40 sekund.
@Miijjii: Średnie w okolicach 11-11.5 sekund, singiel 5.59 bodajże (ale ze skipem, i to nawet chyba podwójnym), jedną ręką w okolicach 17-18 sekund. Szczerze to zatrzymałem się na tym etapie już dawno temu i nie ma ani regressu, ani progressu, a nie mam motywacji żeby zejść niżej, kostka służy mi jedynie w celu antystresowym, na zawody już nie jeżdżę (chociaż byłem na kilku w Polsce zgodnych z wytycznymi WCA).