Wpis z mikrobloga

To pani Agnieszka, matka trójki dzieci. Agnieszka była w ciąży bliźniaczej i zgłosiła się do szpitala ponieważ jej stan zdrowotny zaczął się pogarszać. 23 grudnia 2021 zmarł pierwszy z bliźniaków, według rodziny kobiety, lekarze nie pozwolili na usunięcie martwego płodu, ponieważ "prawo w Polsce tego surowo zabrania". W związku z czym przez kolejne 7 dni, czekano, aż funkcje życiowe drugiego z bliźniaków samoistnie ustaną. Przez 7 dni Agnieszka nosiła w sobie martwy płód. Śmierć drugiego z bliźniaków nastąpiła dopiero 29 grudnia 2021 r. a do wydobycia martwych płodów doszło po kolejnych dwóch dniach.
Nie zapomniano jednak w porę poinformować księdza, aby przyszedł na oddział i odprawił pogrzeb dla dzieci.
Agnieszki nie udało się uratować, kobieta zmarła.

Rodzina Agnieszki udostępniła jej wizerunek oraz treść apelu, prosząc o udostępnienie i nagłośnienie informacji o jej tragicznej śmierci.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #polska #aborcja #medycyna #zdrowie #4konserwy #konfederacja #prawo
  • 206
pytanie do ekspertów, czy w teorii mógłbym wypisać Żonę z takiego szpitala i przenieść ją do innego i/lub do Czech?

Wydaje mi się, że mąż tej Pani powinien zareagować wtedy kiedy szpital nie chciał uratować drugiego bliźniaka, a z tego co kojarzę to była taka możliwość.
Nie no... od strony medycznej jest ok trzymać martwy płód w kobiecie. weż ty się w łeb #!$%@?.


@MosMaus: ale Ty jesteś ginekologiem, czy kim, że się tak na tym znasz i linczujesz lekarzy, nic nie wiedząc na ten temat? A co jest w tym nie ok, że się czeka i obserwuję drugiego bliźniaka, jak jeden obumarł? Znasz się na tym, wiesz jakie są procedury?
@swiadomy_anakolut: Jak juz wyżej napisałem, lekarze powinni podejmować decyzje bazując tylko i wyłącznie na wiedzy medycznej bez wplatania w to pobudek politycznych czy swiatopoglądowych.
Konfederacja i PiS ma krew tych wszystkich martwych matek na rękach.
podejmować decyzje bazując tylko i wyłącznie na wiedzy medycznej bez wplatania w to pobudek politycznych czy swiatopoglądowych


@MosMaus: I jesteś pewien, że nie robili co w ich mocy, żeby zgodnie ze swoją wiedzą uratować kobietę, tylko na pewno przyczyna jest polityczna? W sensie bez procesu, bez wyjaśniania przyczyn, dochodzenia, Ty już wiesz że lekarze dali dupy i mogli uratować, a nie uratowali?
@swiadomy_anakolut: Jestem pewien, że nieodpowiedzialny wybryk Konfederacji w sprawie aborcji tak mocno namącił decyzyjność wśród lekarzy, że tak, właśnie przez to na przestrzeni miesięcy było podejmowanych tysiące błędnych decyzji w obawie o sankcje za "nieuzasadnioną aborcję".
@saakaszi: Czytałem artykuł na temat tego zdarzenia, w którym były przytoczone wypowiedzi przedstawicieli obu szpitali. Wcale nie wyglada to jak tamten poprzedni przypadek i nie wydaje się, żeby wyrok TK miał tu cokolwiek do rzeczy. Ale oczywiście wykopki się zesraja bez żadnej znajomosci tematu i media się cieszą, bo wyświetlenia lecą.
Ale wiara w Boga to nie wiara w księdza czy biskupa. Kościół to miejsce, w którym możesz się wyciszyć, pozbierać myśli, poszukać nadziei. Nie zrozumiesz tego, bo szydzisz z ludzi wierzących, a sam oczekujesz szacunku. Nie każdy katolik zgadza się w 100% z poglądami kościoła.


@Nanuno: Jeżeli nie zgadzasz się z poglądami kościoła, to mam dla ciebie złą wiadomość - nie jesteś katolikiem. Tak samo, jak osoba jedząca mięso nie jest
źródło: comment_1643225361DFIkcFyC3YizWLhAllLqWk.jpg
nieodpowiedzialny wybryk Konfederacji


@MosMaus: Co tu ma konfederacja do rzeczy?

było podejmowanych tysiące błędnych decyzji w obawie o sankcje


I masz pewność, że ten przypadek jest spowodowany właśnie obawami o sankcje. W sensie z całą odpowiedzialnością oskarżasz lekarzy, że to oni zawalili i to przez nich kobieta umarła? Mogli ją uratować, ale nie zrobili tego? Jesteś tego pewien i będziesz im to anonimowo przez internet wypominał?
@swiadomy_anakolut: Ty jesteś jakoś oderwany od rzeczywistości, że pytasz co Konfederacja ma z tym wspólnego? Serio? Co ty się urwałeś z podstawówki?
Człowieku, ja wiem co to znaczy ciąża kiedy sam sposób jej zakończenia może mieć wpływ na zdrowie i życie kobiety. Jak moja żona rodziła byłem obsrany jak nigdy, co prawda wtedy jeszcze Konfa nie namąciła ale namącił Chazan z klauzulą sumienia i była fala decyzji lekarzy o porodzie naturalnym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@calka-rekurencyjna: Za granicą w takiej sytuacji, w przypadku młodej ciąży, kobieta dostaje wybór albo terminacja ciąży i aborcja obu płodów, albo wyczekiwanie. W Polsce w uzasadnionych przypadkach, ryzyko uszkodzenia drugiego płodu we wczesnej ciąży też była możliwość aborcji.

Ale nikt nie będzie się porywał na operacyjne usunięcie martwego płodu, w 3 trymestrze i narażał życia drugiego dziecka. Nie można wyjść z założenia że jak kobieta chce to operujemy i wyciągamy. Jest
Ty jesteś jakoś oderwany od rzeczywistości, że pytasz co Konfederacja ma z tym wspólnego? Serio? Co ty się urwałeś z podstawówki?


@MosMaus: Nie no, teraz to już jestem serio ciekaw. W jaki sposób Ty myślisz, że konfederacja wpłynęła na wynik orzeczenia TK w sprawie zakazu aborcji?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@calka-rekurencyjna: Ok widzę drugi komentarz. Jeśli terminowali by całą ciążę, razem z żywym płodem, dostaliby zarzuty o nielegalną aborcję.

Co do szans kobiety, na obecną chwilę nie wiadomo co spowodowało zgon więc nie będę się ostatecznie wypowiadać. Ale samo obumarcie nie jest zagrożeniem życia. Jeśli ciągłość wód płodowych jest zachowana to wnętrze jest jałowe, łącznie z płodem, tkanki są wchłaniane.
Konfederacja z dumą ruszyła sprawę, której ruszać nie należało.


@MosMaus: Co to znaczy ruszyła sprawę? Jak paru posłów zmusiło Trybunał Konstytucyjny powiązany z PiSem do wydania takiego wyroku? Rozumiem plucie na konfederację, ale bez przesady żeby tak zmyślać. Jak w Twoim rozumieniu partia Konfederacja wpłynęła na to, że TK zakazał aborcji? Konkretnie, jak to niby wyglądało?
A kto zbierał podpisy pod wniosek grupy posłów do TK?


@MosMaus: Kto zbierał? Podpisało się pod nim 106 posłów ZP i 11 z Konfederacji. Bez konfederacji ten wniosek i tak by przeszedł, samymi głosami konfederacji by nie przeszedł. Oczywiście dali tym samym kolejny powód żeby ich nienawidzić, ale o żadnym sprawstwie tu nie ma mowy. To jest wina PiSu w osobie Kaczyńskiego i TK, który wydał wyrok taki, jak się PiSowi
Nie zapomniano jednak w porę poinformować księdza, aby przyszedł na oddział i odprawił pogrzeb dla dzieci.


@saakaszi: jeśli ona była zadeklarowaną katoliczką, to w czym problem? Nigdzie nie jest napisane o byciu ateistką lub byciu wyznania innego, niż katolicyzm.
@Kuklak: No nie uważam tak jak Ty, bo mały procent osób bezgranicznie zgadza się z czymkolwiek, czy to kościół czy partie polityczne czy inne kwestie. Czy Ty na przykład zgadzasz się we wszystkim z partią na którą głosujesz? Nie sądzę. Ciągle wyciągasz jakieś pojedyncze przykłady pomijając przy tym sens całej wiary. To tak jakbyś oceniał dane miasto czy kraj na podstawie jednego mieszkańca. Przykładowo w grupie osób, którą lubisz jest jedna,
@Ana77: Wiem, że brednie. Pogadaj z kobietami co zostały przymuszone do naturalnego porodu z powodu klauzuli sumienia położnika, moja znajoma, prawie życie straciła przy narodzinach drugiego dziecka pomimo papierka od innego lekarza z przeciwwskazaniem do naturalnego porodu. Mało to masz oszołomów wśród lekarzy położników?