Wpis z mikrobloga

Pytanie do "starszych" osób, które pracują i już są na swoim. Macie jakieś hobby (prócz silki), że np wracacie z pracy i macie mega zajawkę by zrobić to to i to. Czy praca, dom, zakupy, tu jakiś serial.

Macie coś co przynosi wam dodatkowy dochód prócz pracy? Ja od dawna czegoś szukam, ale nie mogę trafić. Nakręcę się na coś, a potem sobie myślę "eee, nie chce mi się". Jednego dnia chce coś porobić, a potem myślę, że jedyne o czym marzę to wrócić z pracy, odpocząć, ogarnąć dom, pograć na konsoli.

Teraz mi trochę #!$%@? bo mam za dużo wolnego czasu (nie pracuje od 3 msc), we wtorek idę do pracy i się w sumie mega jaram. Ale nadal szukam jakiegoś swojego "konika", coś co da mi radość i może jakąś kasę kiedyś. Jak to jest u was?

#kiciochpyta #hobby
  • 14
@s---k: nie zarabiam dużo, ale na tyle z różowa ze nam też starcza na naprawdę wszystko (a i można coś odłożyć), ale w sumie u mnie w domu od dziecka się trochę oszczędzało i mam głupia pogoń za pieniądzem. Jak hobby to takie co DAJE ZYSK
@s---k: branży nie zmienię bo lubię swoją pracę i branże, mało zarabiam bo mieszkam w małym mieście. Nim różowa nie skończy studiów to tutaj zostajemy, choć te 3500 netto u mnie i jej 2.5 pozwala nam spokojnie żyć, odkładać, niczego nam nie brakuje tylko no. Jak już znajdę sobie jakieś "hobby", zajęcie to nie dla samego siebie, a właśnie z myślą o zmonetyzowaniu tego
@s---k: no właśnie wiem, niedawno zabrałem się po raz 2 w życiu za robienie czegoś w skórze, se myślę o poodbabmi się to. Z tyłu głowy, że będzie z tego jakaś kasa. Wydalem w #!$%@? siana na sprzęt i co? I go sprzedałem bo po 1-2x miałem cholernie dość, w sumie to nie znoszę robótek ręcznych. Chciałbym mieć jakieś zajęcie, robić coś po pracy ciekawego, może mieć z tego jakaś kasę,
@porterhouse: Podpowiem. Kup ogródek lub działkę, fajnie się tam spędza czas. Zainteresuj się kwiatkami, roślinami w domu. To moje jedyne zainteresowanie po pracy ale takie nie zajmujące mi czasu. Chętnie bym założył akwarium ale w domu mam przeciwnika do tego typu zainteresowań.
@porterhouse Wytwórstwo jest fajne, ja warzyłem piwo. Jakby mi warunki pozwalały to bym miał wędzarkę, myślę teraz o kolumnie rektyfikacyjnej żeby móc robić nalewki ma własnym spirytusie. Ale główne hobby to planszówki, można nowych ludzi poznać też dzięki temu.