Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Inkwizytor_91 - Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam op...

źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg

Pobierz
  • 315
  • Odpowiedz
  • 33
@Inkwizytor_91 otóż meble od stolarza mają zdecydowanie lepszą jakość. Pół roku użytkujemy meble, które zrobił nam stolarz pod wymiar - nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń co do jakości tych mebli, wręcz jesteśmy bardzo zadowoleni. Wcześniej natomiast mieszkałam w mieszkaniu z kuchnią z Ikei i było dokładnie tak jak opisałeś, reklamowanie montażu, kopanie się z tym, szafki się nie schodziły, dokładnie rura od okapu nie schodziła się równo z otworem xD cyrk. Ale
  • Odpowiedz
było sobie zamówić kuchnie za 40000 u mojej siostry profesjonalna firma a nie jakaś bieda Ikea i teraz marudzisz


@Samal: Za tyle to mógłbym kupić Twoją siostrę razem z Tobą a nie wywalać na jakieś gównomebelki z wiórów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Inkwizytor_91: https://www.wykop.pl/wpis/27004729 miałem podobny problem, też się musiałem grubo postarać o to by zrobili to porządnie (ich ekipa naprawcza była w sumie 3 razy). Pierwsi monterzy byli chyba z łapanki, na szczęście Ci od poprawek byli fachowcami. Ikea na koniec zwróciła mi część hajsu w ramach rekompensaty. Nadal nie polecam ale jeśli podejdziesz do tego cierpliwie to ikea usunie wszystkie problemy
  • Odpowiedz
  • 5
@pasczakk Liczę na to ale reklamacja jest prowadzona bardzo nieprofesjonalne. Co mnie bardzo wkurza. Samo to że miałem sam kontaktować się z pod dostawcą. Już poprosiłem o zmianę opiekuna.
  • Odpowiedz
  • 19
@Inkwizytor_91 nie będę się kłócić, ale moje meble od stolarza drastycznie różnią się jakością od tych z Ikei. Użytkowałam Ikeowe (białe, na wysoki połysk), teraz użytkuję od stolarza (również białe na wysoki połysk) i jakość jest nieporównywalnie wyższa.
  • Odpowiedz
  • 74
@Inkwizytor_91 wszystko spoko ale z tymi wężami to przeginasz pałe xD. Rozbieram dziennie kilka kuchni i nigdy w życiu nie widziałem zastosowanego tego rozwiązania które wrzuciłeś na zdjęciu, dosłownie nigdy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Beesly: taaak, cudem znalazłem stolarza w rozsądnej kwocie, który chciał podpisać umowy. Ostatnio nawet wspomniał że dzięki tej umowie nam zrobi na czas, a przesunie termin u kogoś innego. Gwarancja do zapłaty całości. Czas oczekiwania pół roku. Jeśli pasują moduły ikea, to nie ma się coś zastanawiać, a cena 2/3rwzy mniejsza
  • Odpowiedz