Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Inkwizytor_91 - Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam op...

źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg

Pobierz
  • 314
@Inkwizytor_91: powiem Ci, że też przy wyborze kuchni postawiłem najpierw na Ikea - pierwsza wycena 11k ale na całe szczęście już po 2h projektowania i prawie złożeniu zamówienia okazało się, że jednak Ikea wycofuje te fronty i jedyne co pani może mi zaproponować to szafka 60cm z dwoma drzwiami pawlaczowymi poziomo xD (tak, pani serio mi coś takiego na wizce zrobiła). No to się #!$%@?łem, pojechałem do OBI, zapłaciłem 5 za
@Inkwizytor_91: 6 lat temu ikea, a raczej kolejni podwykonawcy, trzema ekipami montowała mi kuchnie przez ponad 2 miesiące, na szczęście w ramach rekompensat odzyskałem od nich ok 25% pierwotnej wyceny kuchni…
@Inkwizytor_91 co się dziwisz. Ci co naprawdę znają się na tej robocie, to sami produkują i montują meble, a ci pracują dla sklepów, to nieudacznicy, którzy nie mają pojęcia o tym fachu, i pewnie wcześniej zostali wywaleni z roboty przez fachowców.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 113
@Inkwizytor_91: Meble od "stolarza" wyglądają tak że zamawia oklejone formatki w lokalnym zakładzie i je skręca. To jest to co Ikea, tylko wymiary dopasowane xD Lepszą jakość masz jak weźmiesz stolarza robiącego z deski, ale to ogromna różnica cenowa.
Kuchnia z Ikei z wyższych linii + własną ekipa montażowa daje dobre efekty jak masz ustawną przestrzeń. Na wymiary od "stolarza" brałbym tylko jeśli dziwne kąty.
Zresztą wyżej ktoś komentował że jakość
@mamnatopapiery też bym zrobił sam ale nie miałem czasu na to. Potrzebowałem mieć kuchnie do mieszkania.

@mateuszfun dzięki ale będę się z nimi męczył do póki nie poprawia. Nie odpuszczę im:)

@Ka4az To jest mentalność niektórych ludzi na wykopie:) podchodzą że wolałem wydać 3k bo chciałem mieć #!$%@? kuchnie:)

@frugom są ekipy które robią na cito więc się z tobą nie zgodzę.
@Inkwizytor_91 Ikea do niektórych mebli używa cieńszych płyt więc to już zrobi różnice na wytrzymałości. Nie wiem jak teraz łączą czy używają tych #!$%@? szybkozłączek czy normalnie na konfirmantach, bo też robi różnicę. Po roku użytkowania wszystko lata.
Z jakiegoś powodu mają taniej niż u stolarza.

Wziąłeś tam gdzie uważałeś i spoko, ale porównywanie Ikei do jakiegoś dobrego fachowca to śmiesznie brzmi.