Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Inkwizytor_91 - Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam op...

źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg

Pobierz
  • 315
@Inkwizytor_91: mam kuchnię z Ikei, składałem sam. Jak porównuję do kuchni które robili znajomi u "stolarza" to naprawdę nie widać u większości specjalnej różnicy. Oczywiście mówię o kuchniach wykonywanych w podobnej technologii. Jak kupowałem w zeszłym roku kuchnię to IKEA vs kilku stolarzy to około 20-30% na korzyść Ikea.
@Inkwizytor_91: Możesz dopisać jaki region, bo pewnie mają innych podwykonawców w różnych regionach - u mnie akurat trafiłem na super fachowców, bo wszystko skręcili i zamontowali bardzo sprawnie i bez problemu sobie poradzili nawet z rzeczami, których nie uwzględniłem na planie i nic nie marudzili. Meble wiszą już 3 lata i nic złego się z nimi nie dzieje, jestem bardzo zadowolony, szczególnie za taką cenę.
@Inkwizytor_91 stary, ale w tej cenie to znalazłbyś stolarza, fakt że nie byłby to najlepszy na rynku, ale da się znaleźć. Serio. Sam robię kuchnie i w tej chwili mam wyceny na poziomie wycen z obi czy Ikea. A robię na wymiar, a nie z #!$%@? standardy, gdzie taka Ikea ma standard zupelnie inny niż cały świat.
@Malinowy_nos bo nie od stolarza a meblarza. Ja też wybierałem pomiędzy Ikeą a meblarzem i obie wyszły ok 12k a meblarza zrobił na wymiar, wedle wymagań i nic nas nie ograniczało. Od stolarza to by było faktycznie 30k. Gdyby są z desek robił płyty meblowe :D Aktualnie meblarze kupują gotowe płyty w kolorze, docinają na wymiar a fronty zlecają do lakierowania. Później to skręcają do kupy i regulują. Czy nie tak montowali
@szmecio to już jest kwestia tego, na kogo trafisz. My mieliśmy umowę, czas oczekiwania 2 miesiące, generalnie nie mieliśmy w sumie zastrzeżeń, chyba tylko spóźnił się kilka dni, ale jakość usługi była wysoka. No i zapłaciliśmy 14k, w Ikei byłoby porównywalnie.

@Inkwizytor_91 możliwe, że chodzi o malowanie. Chodzi też pewnie o to, że z Ikei przyjeżdża jakiś podwykonawca który ma za zadanie złożyć meble otrzymane z Ikei. Stolarz natomiast montuje to co
otóż meble od stolarza mają zdecydowanie lepszą jakość


@Beesly: Tylko, po co? Blat z desek dostaniesz w Ikei, co lepszego dostaniesz u stolarza? Lepiej zabezpieczony blat? Nie jestem przekonany. Poza tym, choćby ten blat był z kryptonitu to w miarę normalnego zużycia będzie się wszystko rysować. Po paru latach zostajesz z kuchnią którą dużo drożej jest wymienić, a zużywa się podobnie i tak samo może się znudzić.

Druga sprawa, stolarz ma
@Inkwizytor_91 nie napisałem może zrozumiałe. Jasne, że ma być działające i sprawne.
Ale porównywanie jakości to właśnie porównanie Fiata do Mercedesa. Fiat ma działać i jeździć, ale elementy będą gorszej jakości. Gdyby były to nie było by różnicy.

Liczę że ci naprawią i będzie wszystko ok.
@Malinowy_nos: Czaisz że są różnej wielkości kuchnie? Może wziąć cargo, spacer tower i jakieś super szafki narożne i ci wychodzi dużo więcej kasy. Kuchnia kuchni nierówna. Mi wyszło 21k netto bez blatu. I to była cena "normalna" (porównywałam w kilku miejscach).
@Inkwizytor_91: Polecam na przyszłość szukać stolarza z mniejszej miejscowości. Jak wyliczałem w Ikei to chyba ~8000zł mi wychodziło (meble, bez AGD, tzn chyba zlew tam dodałem i baterię). I tak jak mówisz- jak poszedłem do stolarza w Gliwicach no to zaśpiewał pod 18000.
Ale z ciekawości poszedłem też do stolarza w rodzinnym Cieszynie i tam już wyszło 13000, z darmowym montażem, dojazd chyba kilka stówek, wszystko elegancko na blumach, w cenie