Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam opowiem moje historię która pokazuje na jakim poziomie jest montaż oraz reklamację w Ikea.
Panowie od montażu nie mieli zielonego pojęcia jak montować kuchnie.
Całość projektu przesunęli o kilka cm bo tak im było łatwiej.
Wyrwali dziurę w suficie bo przez to że przesunęli ścianę otwór do wentylacji nie był w osi z okapem.
Tak zamontowali syfon że po pierwszym użyciu wypadł i zalał kuchnie. Ogólnie wyszło ok 60 niezgodności które Ikea rozwiązuje od 7 grudnia.
Na wtorek mam ustawiony montaż na poprawki ale nikt nie dał mi znać co będzie poprawione.
Kilka razy dziennie dzwonie ja infolinię i nic.
Panowie podczas montażu uszkodzili zmywarkę, ścianę i sufit.
Więcej Zdjęć w komentarzach. Taki teraz chyba standard @IKEApl
#ikea #kuchnia
Inkwizytor_91 - Jeśli ktoś zastanawia się nad zakupem kuchni z Ikea to chętnie wam op...

źródło: comment_1643530755esbgWivVKdrKfrn4T3aGHO.jpg

Pobierz
  • 315
@Inkwizytor_91: Wg mnie Ikea ma jakiś narzut na usługi, podwykonawca dostaje mniej niż gdybyś go zamówił bezpośrednio więc ci co się dobrze znają na robocie robią gdzie indziej :-) kończy się tym że dostajesz takich fachowców jakich Ikea jest w stanie złapać w tym terminie i za swoje stawki więc jakość roboty jest losowa.

Łańcuch reklamacji się wydłuża bo masz po drodze wielkie korpo i jeszcze zapłaciłeś z góry. Myślę że
Mi tez ikea #!$%@?ła kuchnie. Ogólnie to montowali ją ponad rok, przez 3 miesiące nie mialem blatu, bo dwa razy montażyści przywieźli nie to co trzeba. Śmietnik się nie zamykał, zmywarka się nie otwierała dobrze, jak montowali plyte to przebili się na wylot i zrobili dziurę. Ogólnie to masakra była, a dodatkowo mój opiekun to był #!$%@? leser, nie odbierał telefonów i miał mnie w dupie. Ostatecznie zgłosiłem to wszystko wyżej i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inkwizytor_91: jako monter kuchni w niemczech, gdyby coś takiego miało miejsce u nas to posypały by sie kary i głowy xD zresztą, kuchnia z Ikea to jakieś grosze więc czego wymagać, jak bulisz 15-50tys euro za kuchnie to masz fachowców a nie jakąś kupę z Ikea za 5tys złoty XDDDDDDDDDD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Inkwizytor_91: o kurde masakra, ja w norwegii zamówiłem kuchnie z montażem. Oczywiście przyjechali polacy :-) ale profesjonaliści jakich mało używali tylko narzędzi festtool, wszystko było docięte na milimetry.
reklamacja w Ikei to dramat.


@prnppp: Jesli chodzi o reklamację rzeczy, to jest super. Chyba najlepszy sklep pod tym względem. Być może z reklamacją usługi, tak jak tu ma to miejsce, jest gorzej.
@Inkwizytor_91: ja mam kuchnie od stolarza spod Łodzi za 8 tys zł kupiona 3 lata temu. Blat długości 400cm wraz ze zlewem i płyta indukcyjna. Do tego szafki wiszące 45 cm 4szt, słupek z szafkami i piekarnikiem, szafki Dolne na całej długości 400cm. Skąd wy macie te ceny?