Wpis z mikrobloga

Mając #ps4 postanowiłem dokupić #xbox one s aby ograć #forza. Grafika nie ma dla mnie za dużego znaczenia, a ten model udało się całkiem tanio kupić to wziąłem. Przy okazji odkryłem uroki GamePassa. Niestety mam z tą konsolą dwa problemy.

Pierwszy to taki, że konsola co jakiś czas się sama uruchamia i coś tam sobie robi (nawet mimo wyłączenia automatycznych aktualizacji i włączenia oszczędzania energii w menu). Jeżeli natomiast wyłączę ją z gniazdka to później strasznie długo się uruchamia, nawet kilka minut.

Drugi jest poważniejszy, bo konsola ciągle, przed każdym graniem ma problem z połączeniem się z siecią. Za każdym razem próbuje ręcznie (swoją drogą co za idiotyzm, że nie zapamiętuje haseł do wifi) i pojawia się "nie można uzyskać połączenia z siecią bezprzewodową". Dopiero po kilku resetach czasem łapie. Hotspota z iPhone nie zaakceptowała NIGDY.

I teraz pytanie. Czy taka problematyczność, to normalka w tym modelu? To #microsoft więc bym się nie zdziwił w sumie.

Czy też egzemplarz walnięty i oddać na rękojmi?
  • 3
@LuxikT: @xJakuzo: trochę wykopaliska ale wołam bo rozwiązałem problemy.

Pierwszy problem rozwiązuje wyłączenie całkowite konsoli, dostępne w ustawieniach.

Drugi problem wywołany był przez słaby zasięg wifi, którego konsola nie potrafi sygnalizować. Zasięg niby full, ale po przeniesieniu bliżej nadajnika problemy magicznie zniknęły na dobre. Po odsunięciu, znowu powraca nieurachamianie gier bez podania przyczyny itd. Ach, Microsoft...