Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki! Stałem się posiadaczem mieszkania deweloperskiego. Odbiór nie mógł obejść się bez problemów i specmajster powytykał kierbudowi brzydkie tynki, brudne okna, krzywą podłogę czy nie podocinane dylatacje. Ogólnie sporo tego było i czekam na ustosunkowanie się dewelopera do naszych uwag, choć po rozmowie czuję że nie będzie łatwo i boje się że sam wszystko będę musiał zrobić, a potem walczyć o obciążenie ich. Niestety czas mnie goni i nie mogę sobie pozwolić na zbędną zwłokę. Ale ja nie o tym. Ekipa przystąpiła do prac wykończeniowych. Pojawiło typowe pytanie o łazienkę i wykluczające zapisy regulaminu zabraniające wkuwania instalacji. Czy nie powinno być tak, że deweloper powinien wykonać budynek tak, aby można było coś takiego zrobić? Przecież można wykonywać bruzdy zgodnie z normami, co potwierdził specmajster. Zgodnie z normami nie powinienem słyszeć sąsiadów czego kierbud nie chciał mi podpisać. Ogólnie nie miał nic. Ani dokumentacji powykonawczej hydraulicznej, elektrycznej przed tynkami, ani akustycznej na której najbardziej mi zależy. Niby można to zgłosić do urzędu, ale na razie nie chce iść z nimi na wojnę. A przynajmniej dopóki nie zrobią mi poprawek na które po cichu liczę. Drugą sprawą jest to, że mam mieszkanie obok klatki schodowej. Moja kobieta już wynajmowała mieszkanie w nowym budownictwie, gdzie słyszała każdy krok osoby idącej po schodach, ale dopiero teraz zaczałem się nad tym zastanawiać. Jak zabezpieczyć się przed taką sytuacją? Tu znów wraca temat braku powykonawczej dokumentacji akustycznej.

#budownictwo #remontujzwykopem #budujzwykopem #patodeweloperka
  • 10
Jeszcze jedno. Zauważyłem że przez wnetylaje słyszę wszystko co dzieje się w mieszkaniach dookoła mnie. Wiem że pion jest jeden ale to tak już zostanie? Jak kują na górze to nie wiem czy o u mnie czy u sąsiada.
specmajster powytykał kierbudowi brzydkie tynki, brudne okna, krzywą podłogę czy nie podocinane dylatacje. Ogólnie sporo tego było i czekam na ustosunkowanie się dewelopera do naszych uwag


@antekdomagala: uuuu paaaanie, to są wady grożące wręcz katastrofą budowlaną, ja bym takiego mieszkania chyba nie odebrał.

A bardziej serio: co to znaczy brzydkie tynki? Niepodocierane, czy mają jakieś istotne wady? Jak bardzo krzywa jest ta podłoga?
Zakaz wkuwania instalacji ma chyba w umowie każdy
@antekdomagala: Dokumentami odnoszącymi się do zagadnienia akustyki w budownictwie jest prawo budowlane w artykule piątym oraz dział dziewiąty warunków technicznych, a dokładniej normy powołane w tym materiale. Z żadnego z nich nie wynika obowiązek sporządzania operatu akustycznego. I powtórzę to po raz n-ty, że spełnienie wymagań norm powołanych w załączniku nr 1 do WT nie jest równoważne z zapewnieniem komfortu akustycznego. Jeżeli jako wadę potraktowałeś niepodocinane dylatacje obwodowe warstwy dociskowej podłogi
@antekdomagala bierz też pod uwagę jak rażące są te błędy. Jesli tynk jest zły bo nie jest tak gładki jak oczekiwałeś, a i tak na przykład położysz gładzie to nie ma sensu się czepiać. Jeśli okno jest zabrudzone od pianki, która wystarczy zdrapać to po co też zatrzymywać swoje prace i czekać na poprawki przez dewelopera, które nie wiadomo ile będą trwały jak możesz zacząć wykanczanie i samemu to ogarnąć w moment.
@dyzenteria: Pieprzenie. Deweloper ma obowiązek dostarczenia mi dokumentacji powykonawczej. Jak inaczej mam zweryfikować problemy z hałasem? Majster powiedział że pianka powinna być wycięta. Zwrócił ten uwagę na zszywki które bym musiał sam pensetą wyciągać. Co zrobić z tą wentylacją?
@janusz-lece: Ekipa na razie zajęła się łazienką i ściankami działowymi które były tylko szpachlowane, co jest kolejnym tanim zabiegiem dewelopera. Z tym szpachlem na ściankach to też osobna historia, bo po
Ten tynk jest w ciapki, przebarwiony.


@antekdomagala: acha. No to stanowi to świetny komplet z brudnymi oknami, kurna, developer się nie wywinie :D

Chłopie, szczerze i naprawdę bez złośliwości Ci życzę, abyś dalej przy tym mieszkaniu tylko na takie problemy natrafiał. Odpuść sobie z takimi pierdołami, bo to nie jest Japonia, nie ma chyba budowy, na której by wszystko grało w 100% i twoja też taka nie jest. Oszczędź nerwy na
@Jarek_P: Zapoznaj się z definicją dokumentacji powykonawczej i co ona zawiera. Nie, pianka nie powinna być wycięta, a wspomniane przez Ciebie zszywki dobrze świadczą o wykonawcy podłogi pływającej, któremu zależało, żeby dylatacja obwodowa nie zmieniła swojego położenia podczas robót betonowych. Odnośnie wentylacji, to jedynym rozwiązaniem po odbiorze mieszkania jest instalacja w poziomym przewodzie odchodzącym od pionu wentylacyjnego przepustnicy poliuretanowej. Odczuwalna różnica w komforcie akustycznym nastąpi jednak po instalacji tłumików u sąsiadów