Wpis z mikrobloga

Większość obrońców Michniewicza, mówi że:
"może i brał udział w korupcji, ale nic mu nie udowodniono, i jest dobrym trenerem".

Może ktoś dać argumenty na bycie dobrym trenerem?
- Z Jagielonii #!$%@? za słabe wyniki,
- Z Polonii #!$%@? za słabe wyniki (wiem Wojciechowski ( ͡° ͜ʖ ͡°))
- Z Niecieczy #!$%@? za słabe wyniki,
- Pogoń nie przedłużyła z tym fachowcem kontraktu xD
- U21 spektakularny remis z Wyspami Owczymi xD, na turnieju same #!$%@?
- Z Legii #!$%@? za słabe wyniki w lidzie (strefa spadkowa pomimo najlepszego budżetu w lidze i najlepszych piłkarzy), awans do LE na farcie (czerwona kartka w 2 minucie dla Slavi, a mimo to Slavia grała w tym meczu lepiej niż Legia), (BO MIODULSKI ZŁY?? To co ma powiedzieć trener Łęcznej?)
- w Każdym z klubów spalona ziemia

Sukcesy ?
Mistrzostwo z Zagłębiem w sezonie gdy połowa zawodników była zmęczona jeżdżeniem pomiędzy prokuraturami xD
Mistrzostwo z Legią (trenerzy uznani za wfistów przez Krzysia też mają mistrzostwa)
Pucharu Polski z Lechem nie będę liczył bo wiadomo jakie to były czasy xD

#mecz #kanalsportowy
  • 38
@M0ke:
Może był na 7 miejscu, ale:

W podjęciu decyzji o zwolnieniu trenera pomogła władzom Bruk-Betu kiepska seria zespołu – niecieczanie nie wygrali sześciu meczów z rzędu i ich przewaga nad grupą spadkową mocno stopniała.
@Opad4991:
Z rezerwami Leicester i ze Spartakiem (no najwyższa półka nie ma co)
@i-kamieni-kupa: > Nie ma w Polsce trenera do wzięcia który sportowo był by lepszy od Michniewicza Poproszę o argumentację. W żadnym kraju nikt nie jara się reprezentacjami młodzieżowymi xD W większości krajów Ci najlepsi piłkarze nawet w tych reprezentacjach nie grają...
@Tikyo Jak używasz jego pracy w kadrze u21 do krytyki jego dokonań, to jesteś zaślepionym fanatykiem i żadne argumenty do ciebie nie trafią. W u21 robił wyniki grubo ponad stan, wyeliminowanie Danii czy Portugalii to duży sukces, a wygrana na Euro z Belgią czy naszpikowanymi gwiazdami Włochami na ich terenie również budzi podziw. Z Termaliką osiągnął najlepsze wyniki w historii tego klubu, a zwolnienie go było totalnym nieporozumiem. Przed nim Termalika ledwo
@Tikyo: Weź też pod uwagę w jakiej sytuacji trzeba było wybrać trenera. Zespół zostawiony tuż przed barażami a przed meczem z Rosją będą tylko ze 2 treningi. Dlatego wg. mnie tez najlepszym wyborem był jakiś polski trener który zna realia i zawodników i którego nie trzeba będzie wprowadzać we wszystko od podstaw (jak w przypadku zagranicznego trenera). Michniewicz ma łatkę trenera ktory potrafi przygotować zespół pod konkretny mecz (wg mnie słusznie
@i-kamieni-kupa: Lepsi trenerzy od Michniewicza : Skorża, Papszun, Banasik, Urban, Brosz, Fornalik, Smuda, Kasperczak, Nawałka (kolejność przypadkowa) Jak twierdzisz, że ktoś jest gorszy to daj argumentacje. Na pewno są gorsi w tym, że ich przyjaciel nie jest właścicielem największego piłkarskiego portalu w kraju.

@itsover:
To może Banasika powołajmy na selekcjonera, w końcu Radomiak ma obecnie 4 miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak pisałem wyżej, większość
@Tikyo Było już w historii futbolu sporo przykładów, gdy trenerzy młodzieżówek dostawali pracę w dorosłej kadrze. Anglia tego najlepszym przykładem, Southgate radził sobie kiepsko w Middlesbrough, potem objął młodzieżówkę, a następnie dorosłą reprezentację i robi najlepsze wyniki od lat. Ty ewidentnie szukasz argumentów pod tezę, bo skoro wyniki w kadrze u21 są nieistotne, to nie powinieneś ich krytykować w swoim wpisie.
@mam_Cie_na_strzala: Slavia - czerwona kartka, ułożyła mecz. Mimo gry w przewadze to Slavia prowadziła po pierwszej połowie i zdecydowanie lepiej wyglądała. Leicaster - rezerwy. Spartak - myślę, że zawodnicy na podobnym poziomie i nie ma co się spuszczać. Co do Danii, Portugalii, Włoch i Belgii to są to tylko młodzieżówki, na wyniki których wszyscy mają #!$%@? xD
@Tikyo: bez sensu jest troche ta dyskusja bo Ty masz już założoną tezę, i nawet jak ktoś Ci przedstawia argumenty to walisz fikołki by w jakiś absurdalny sposób je zdeprecjonować. Wybór był tak na prawdę między 2 trenerami - Nawałką i Michniewiczem. Każdy ma swoje plusy i minusy więc równie dobrze można by rzucić monetą i liczyć że się uda.
A te Twoje przykłady lepszych polskich trenerów na to stanowisko typu
@Tikyo pisanie o rezerwach Leicester to kolejne przekłamanie z twojej strony. Z jedenastu najczęściej występujących zawodników w tym sezonie przeciwko Legii zagrało siedmiu zawodników, a kolejnych trzech weszło z ławki. Do tego zagrał m.in. Daka, za którego zapłacili latem 30 mln euro czy reprezentant Danii Vestergaard sprowadzony z Southampton, gdzie był wyżej ceniony od Bednarka. To nie byli przypadkowi piłkarze, a silny skład, zwycięstwo nad nimi to sukces.
@mam_Cie_na_strzala: Ja nie twierdzę, że oni obecnie powinni objąć reprezentację, ale na pewno się są gorsi od Michniewicza.
Czesiu by mógł Kasperczakowi buty czyścić. (Według mnie najlepszy trener, który nigdy nie prowadził reprezentacji Polski)
@Tikyo No Kasperczak to zdecydowanie top. Był tak słaby, że dwukrotnie wyrzucali go z kadry w trakcie turnieju, które koncertowo przepierdzielił, później mając najlepszą od lat Wisłę odpadł z Gruzinami, a na sam koniec #!$%@?ł się z ligi z Górnikiem Zabrze. Super kandydatura, prosimy o więcej.
@itsover:
Co do Górnika to w 100% racja, ale Michniewicz by powiedział, że to wina prezesa
Jakbyśmy #!$%@? trenerów za wyniki podczas turnieju (a tak się działo w tym przypadku) to żaden trener oprócz Nawałki (we Francji) nie poprowadziłby zespołu do końca( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kasperczak przegrał z Gruzinami, a Czesiu rok termu nie dostał u siebie 0:3 od Bach Bach Karabach ?( ͡° ͜ʖ
@i-kamieni-kupa: > Nie ma w Polsce trenera do wzięcia który sportowo był by lepszy od Michniewicza.

Mam takie pytanie, jak chcesz się napić dobrego piwa ale na półce w Biedronce mają tylko Harnasia, Kenigera i Kuflowe to weźmiesz któreś z nich czy poszukasz w Tesco które stoi 100 metrów dalej?
@i-kamieni-kupa: Czyli wolisz wypić Sterna, niż spróbować innego krafta który tym razem dla odmiany może być dobry? Szczególnie mając w pamięci że był taki kraft który wprowadził nas po raz pierwszy na Euro i to jeszcze w starym systemie z 16 drużynami a na koniec został skandalicznie potraktowany przez prezesa zwolnieniem podczas wywiadu.
@mam_Cie_na_strzala: No właśnie wybór był między dwoma trenerami i wybrali tego gorszego po miesięcznej telenoweli. Jeśli chodzi o sukcesy klubowe to są podobne michniewicz wygrał ligę 2 razy ale kto w tamtym czasie nie zdobyłby mistrzostwa z Legia zreszta zaraz po tym mistrzostwie ściągnął ich na dół tabeli, nawalka ma za to awans do ekstraklasy z górnikiem. Nawalka ma coś jeszcze doświadczenie z reprezentacja i jej największe sukcesy ostatnich lat, historyczne
@GoodGuyChucky93: Nawałka ma też kompromitacje na MS2018 i potem z Lechem. Później ze 2 lata przerwy od pracy takze to jedna wielka niewiadoma czy teraz bysmy dostali Nawałke w wydaniu z ME2016 czy tego późniejszego. Jak dla mnie to i jeden i drugi są na równi dużą niewiadomą i nie mam przekonania że Nawałka ugrałby w barażach wiecej
@Tikyo nie bronie Michniewicza ale nie warto chyba brać pod uwagę tego że zwolnili go z tych mniejszych klubów bo tam różnie bywa, zresztą nawet nie chodzi o mniejsze jak i większe kluby, tutaj trener nie może pracować za długo bo już się kolejka menedżerów ze szrotem ustawia przed gabinetem prezesa albo dyrektora sportowego żeby sprzedać.
@mam_Cie_na_strzala: W Lechu spędził 4 miesiące wliczając w to przerwę zimową. Zanim dobrze zaczął to już go zwolnili. Jeśli chodzi o mistrzostwa świata 2018 to nie do końca uważam to za kompromitacje. Kiedy wszyscy cieszyli się z grupy na jaka trafiliśmy ja byłem jedna z niewielu osób która myślała wręcz przeciwnie. Egzotyczni rywale z którymi nasza reprezentacja nie ma doświadczenia, z zawodnikami którzy maja lepsze warunki fizyczne. Jakiś teoretycznie mocniejszy europejski
@Tikyo: W sumie chciałem wejść w jakąś polemikę, ale przeczytałem o Franzu Smudzie że jest lepszym trenerem od Michniewicza, co mogę skwitować jedynie chłodnym „xD”