Wpis z mikrobloga

Jedną z najbardziej roszczeniowych i egoistycznych grup w Polsce są niestety kredyciarze. W ich rozumowaniu konsekwencje za podjęte przez nich ryzyko ma ponosić całe społeczeństwo w postaci dwucyfrowej inflacji. Spróbuj się tylko ucieszyć z podniesienia stóp co możę w pozytywny sposób wpłynąć na ochronę twoich oszczędnośći to zaraz zostaniesz zwyzywany od zaplutych, zawistych p0laczków. Gardzę motzno
#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 83
@marcinpodlas8: wydaje mi się ze tutaj w tej narracji chodzi o to ze ludzie mieli zdolność przez doradców wyliczana kosmiczna, brali mieszkania omamieni, ze za miesiąc już będzie 20 koła droższe i teraz się okazało ze życie zweryfikowało.

Masz 100% racji jeśli powiesz ze człowiek podpisujący umowę na taka kwotę powinien się zainteresować, ale często doradcy nie proponują nawet stałego oprocentowania wiec dla niego marzą + wibor 3m to bankierska gadka.
@marcinpodlas8 kredyciarze sie ciesza, bo poplacza troche z transparentami na Wiejskiej, rozbija betonowe miasteczko w stolicy i wszyscy sie zrzucimy na pomoc niemyslacej czesci spoleczenstwa. Juz robia narracje "ale mnie w banku nie informowali o tym, ze kredyt ze zmienna stopa moze podrozec. Myslalem ze zmienna oznacza, ze moze tylko staniec, zmiennosc w jedna strone", zeby potem sypac pozwy z dupy. Myslacy i oszczedzajacy czlowiek ma #!$%@?. Najpierw kredyciarze nagonia inflacje i
to wykop stworzyl te grupe, znam sporo osob z kredytem i nikt taki nie jest, odstaw wykop bo Ci mozg juz wypralo


@Miszcz_Joda: a ja zanm sporo takich co uważają że stopy powinny być zerowe cały czas albo jeszcze lepiej: żeby aktualizacja wibor dotyczyła tylko tych co dopiero będą brali kredo. #!$%@? im w dupe egoistycznym świniom

@kfjatooshek: mam nadzieję że nic takiego się nie wydarzy. Kredyciarze to przede wszystkim
@marcinpodlas8: zgodzę się, ale myśle ze przeceniasz trochę procesy myślowe ludzi.
Moim zdaniem, w większości przypadków było tak ze „pan doradca powiedział ze maksymalnie możemy milion ale żeby nie szaleć to za 2/3 weźmiemy” myśle ze tam myślenie bardziej było takie ze przecież to fachowiec/systemy/mityczny bank wyliczył, wiec nie mógł się pomylić.
Naprawdę myśle ze wiedza ekonomiczna ludzi w tym kraju jest żałosna i naprawdę cześć z tych ludzi została w
@marcinpodlas8: plusik bo odpisałem no ale co za głąb xD
Stopy powinny zostać podniesione to fakt - a nazywanie wilkami z wallstreet Maćka i Klaudii lvl 29 zarabiających 9k i realizujących swoją potrzebę mieszkaniowa - to już typowy wykopkowy iQ kartofla
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na wilki z wallstreet kreujecie się wy wykopowi znawcy ekonomii po 3 filmach na YT Memcena i wrzucający jeden po drugim co
śmieszy mnie też narracja że "młodzi chcieli po prostu mieć gdzie mieszkać". W rzeczywistości znam kilka przypadków w których ci młodzi postąpili tak "hehe mieliśmy brać 65m2 ale przy obecnych stopach mamy taką zdolność że stać nas na 90m2 YOLO".


@marcinpodlas8: serio Ty myślisz, że każdy kto się starał o kredyt jechał na YOLO? Sam miałem mieszkanie 56m2. Kupiłem za 340k + wykończenie około 70k. Sprzedałem za 480k. Kupiłem dom 155m2,
Nie znam ze swojego otoczenia osoby, która wzięła w ostatnich 4 latach kreche i nagle płakała jak to ma źle.


@czarny_matt94: no to bardzo dobrze. To oznacza że jest jeszcze mnóstwo przestrzeni na podnoszenie stóp i nikt na tym nie ucierpi.

bo nikt o zdrowym podejściu do życia nie bierze raty, pochłaniającej 70% zarobków.


@czarny_matt94: to samo co wyżej. To znaczy że można śmiało podnosić

Inflacja, malejąca siła nabywcza złotówki
@marcinpodlas8: to, że inflację trzeba zdusić to fakt. Ale podnoszenie stóp dzisiaj, wpłynie na to realnie za rok. Druga sprawa, że inflacja jest spowodowana popytem dóbr konsumpcyjnych. Jeśli Polakom zostanie mniej pieniędzy w portfelach, to konsumpcja chcąc nie chcąc spadnie. Chyba nie muszę tłumaczyć, co znaczy spadek popytu dla producentów/dystrybutorów. Spadek rentowności zakładów pracy, redukcja zatrudnienia.

Jesteśmy w okresie globalnej inflacji. A nasze tłuki z rządu, ładują jeszcze pusty pieniądz w