Wpis z mikrobloga

Haha, wykopki myślą że stopy wzrosną do 20% i ludzie zaczną bankrutować. Powiem wam dziubaski tak, większość ludzi siedzi na kredytach, większość firm siedzi na kredytach i taka sytuacja oznacza załamanie gospodarki. Wzrosnąć mogą, ale nie do absurdalnych poziomów które spowodowałyby lawinę niewypłacalności.

No i pomyślcie o kolejnej rzeczy, gdyby rządziło PO to bym uwierzył, że mogą twardo postawić na swoim. Ale co jest bardziej prawdopodobne w przypadku mięczaków z PiS, to że zmuszą ludzi do głodówki czy to że uruchomią program Kredycik+ i wszyscy się zrzucimy na kredyty innych? XD Ehh...

Ewentualnie zamrożą stopy i tyle, stracimy wszyscy

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 11
@bylzielonyjestpomaranczowy: No tak, wibor. No wiadomo, że byłby limit. Sam mam kredyt, ale mnie wibor do 10% nie rusza. No i zdecydowanie nie jestem elektoratem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego ja też bym się zrzucał na kredyty innych w podatkach i jednocześnie spłacał swój XD

@Zlmmerman: No może i tak, ale ten rząd będzie się ratował dopóki będzie mógł wydoić coś kasy od "bogatych". Cały problem
@majkel88: Stopy 10% to razem z marżą 13% XD Serio myślisz że ludzi będzie na to stać? Kredyt na 200 tys daje rocznie 26 tys. więcej do spłaty ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już walić te firmy, chociaż upadek to chyba nie jest najlepsza opcja, a serio firmy często są zakładane że zaczną przynosić zysk po wielu latach i mają miliony kredytów. Myślisz że na kogo w pierwszej
@majkel88: No myślę, że rząd interesuje XD Bo raczej w niczyim interesie są masowe upadłości i rząd nie może do tego dopuścić. Prędzej zabierze tym którym się dobrze wiedzie niż pozwoli na masowe problemy w spłatach kredytów. Taka jest rzeczywistość, ale wykopki myślą, że będą masowe bankructwa i mieszkania za darmo xD