Wpis z mikrobloga

Widzę, że temat allegro cały czas żywy, dlatego dziś opiszę jak zrobić tak, żeby podgrzać trochę atmosferę i zmotywować portal do usuwania takich aukcji. Być może nawet sam ten wpis zmusi do refleksji.

1. Wchodzimy na allegro, znajdujemy aukcje z fejurami i zapisujemy w notatniku następujące rzeczy:
a) link do aukcji;
b) nasz opis i wnioski (na podstawie którego stwierdzamy czy to podróbka czy nie);
c) czy oferta była promowana czy nie.

Ważne jest, żebyśmy to sobie zapisali w notatniku, bo wnioski przez ePUAP mają ograniczoną ilość znaków (cały wniosek ma się mieścić na A4, serio xD), a sam link już jest długi. Potem załączymy ten plik.

2. Robimy screenshoty aukcji na wypadek usunięcia i brak dostępności przez archiwum.allegro.pl, szczególnie ważne jest żeby chwycić cenę, komentarze użytkowników o produkcie oraz jak długo sprzedawca jest na allegro.

3. Wchodzimy na epuap i znajdujemy UOKiK. Jest dostępne tutaj https://epuap.gov.pl/wps/myportal/strefa-klienta/katalog-spraw/opis-uslugi/skargi-wnioski-zapytania-do-urzedu/UOKiK

4. Konstruujemy zawiadomienie właściwe do UOKiK. A co się w nim powinno znaleźć? A co chcesz, głównym celem jest dostarczenie powodów do kontroli, co robiłeś w poprzednich punktach.

Ja w swoim zawarłem informację o niebezpieczeństwie dla życia i zdrowia poprzez stosowanie artykułów higieny osobistej niedopuszczonych do obrotu przez UE (wszakże ich skład nie jest kontrolowany ani testowany w żaden sposób) oraz poprosiłem o sprawdzenie w jaki sposób portal radzi sobie ze zgłoszeniami, przeciwdziała ofertom z towarem podrabianym oraz jaka jest skala przychodu z tytułu pośredniczenia.

Warto tutaj nadmienić, że prawo jest raczej po naszej stronie, bo dzięki nowelizacji, ustawa o Prawie własności przemysłowej uderza w pośredniczenie w handlu towarami podrabianymi jednocześnie nie definiując dokładnie kim ten pośrednik jest. No i my właśnie chcemy sprawdzić za pomocą urzędu, czy allegro pośredniczy w handlu towarami z podrobionymi znakami handlowymi i tym pośrednikiem jest.

5. Załączamy rzeczy z punktów 1. oraz 2. i wysyłamy wniosek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

---

Czy to coś da? Nie wiem. Mam szczerą nadzieję, że tak - UOKiK jest urzędem stworzonym do kontrowania i kontrolowania korporacji, urządzających sobie folwark i niejednokrotnie pomógł mi osobiście w konfliktach z takimi firmami. Jednocześnie, z tego co rozumiem istniejące mechanizmy, UOKiK na podstawie nieprawidłowości sam zgłasza sprawę do prokuratury.

Dlaczego to zrobiłem? Bo mnie #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdyby na wykopie nie odpisywali formułkami prawdopodobnie bym to olał. Nienawidzę takiego cwaniactwa. Olałem to po raz pierwszy, olałem to po raz drugi, jak trzeci raz to zobaczyłem, to pękłem.

Nawet jeśli takiej kontroli nie będzie, bądź nic nie wykaże, allegro będzie musiało w jakiś sposób zareagować i wybrać po której stronie wojny z podróbkami staje. Bo to jest wojna.

Pamiętajcie, że podróbki perfum i cygańskie perfumy z bazaru mogą być dla was tak samo niebezpieczne jak szlugi, albo i gorsze. Takie niebezpieczeństwo niesie ze sobą przede wszystkim benzen, który niepoprawnie użyty do tworzenia innej chemii (np. niegroźnej waniliny) może zostać w gotowym produkcie. Unikajcie wszystkiego, co nie jest oryginalne i nie jest normalnie dostępne na rynku EMEA/NA, a jeśli jesteście zdesperowani i zdeterminowani na psikanie - błagam, psikajcie chociaż na ubrania i nigdy na skórę. Właśnie dlatego ten proceder jest #!$%@? niebezpieczny i powinniśmy z nim walczyć. Lepiej kupić CDNIMa niż cygańskiego Aventusa, niezależnie jak ślicznie by nie pachniał.

Pamiętajcie też, żeby nie oskarżać allegro.pl o pośredniczenie w handlu towarem podrabianym na wykopie ani gdzieś indziej. Złóżcie grzecznie zawiadomienie i czekajcie - my po prostu chcemy sprawdzić czy allegro.pl rzeczywiście pośredniczy w handlu towarem z podrobionymi znakami handlowymi.

#perfumy
ChacharZWarszawy - Widzę, że temat allegro cały czas żywy, dlatego dziś opiszę jak zr...

źródło: comment_1644231338N9BiBpzr95sIzpLsFoHR4D.jpg

Pobierz
  • 21
@ChacharZWarszawy: ja mam nowe spostrzeżenie, ale dotyczące złych opisów, gościu miał starego kompa, ale w opisie było: xxxx (nazwa) NOWY SSD coś tam coś tam. Ogólnie myląca nazwa i takie aukcje usuwają w mniej niż 24, to samo dotyczące sprzedaż np. masz komplet 100 lizaków, a ktoś wystawia 1 lizaka, i oczywiście cena będzie najniższa przy sortowaniu, ale produkt oznaczony jako 100. To też usuwają szybko.
jeżeli chodzi o produkcję trucizn na wszelakie robactwo to od lat nie mają sobie równych.


@twojmlodszybrat: hmm do tej pory myślałem, że to Bayer się w tym specjalizuje a nie klub Lewandowskiego ʕʔ
@ChacharZWarszawy: dla mnie allegro to syf i dno mułu. Odpowiedzi z automatu, każdy wszystko ma w d.. A liderzy zespołu to jakaś tragedia, nawet karyna z żabki ma więcej IQ. Z kolei na aliexpress o dziwo wszystko da się załatwić i to bez walenia w #!$%@?. Nie dziwię się ze ludzie zamawiają z AE skoro poziom obsługi allegro = gówno