Wpis z mikrobloga

  • 170
Kojarzycie ten specyficzny i rakotwórczy zapach taniej, chińskich tandety kiedy wchodzicie do jakiegoś sklepu z szyldem "wszystko za 5 zł"? Nie wiem czemu, ale czuję go w nosie kiedy biorę do ręki pada od Playstation. Mam wtedy wrażenie że obcuje z jakąś chińszczyzną, a w mojej głowie momentalnie rozbłyskują wspomnienia z dzieciństwa kiedy to jako małolat chodziłem na odpusty i kupowałem sobie plastikowe zabawki "made in china", które rozsypywały się w rękach jeszcze w ten sam dzień. Taki jest właśnie dualsense - produkt jednorazowy, który trzyma się kupy na przysłowiowe "słowo honoru".

Pewnie zaraz soniarze skoczą mi do gardła, ale jako apostoł gejmingu gotów jestem cierpieć za sprawę. Przykro mi to mówić, ale wasz kochany padzik wcale nie jest tak przełomowy jakim zwykliście go określać.
Tym co najbardziej boli mnie jako gracza jest sposób jego zasilania. Tutaj Sony tkwi jeszcze w średniowieczu bo używa wbudowanych akumulatorków ładowanych przez micro usb. Niejednokrotnie bywało tak że musiałem przerywać grę w najlepszym momencie, bo nawet naładowany do pełna kontroler wytrzymywał ledwie 4 czy 5 godzin. Człowiek nastawia się na chillout a zmuszony jest latać po chałupie jak głupek w poszukiwaniu ładowarki do telefonu, bo miłościwe Sony w swojej dobroci nie przewidziało aby razem z konsolą dostarczać do zestawu jakiś nawet najprostszy system ładowania. Istnieją oczywiście takie peryferia jak zewnetrzne stacje dokujące, ale kosztują one prawie 200 złotych. Sony to mistrz w komplikowaniu najprostszych spraw.

Sam pad jest wykonany z bardzo taniego, połyskliwego plastiku przez po poci się w ręku i często z nich wypada. Ma nieergonomiczne kształty a jego dłuższe używanie powoduje drętwienie nadgarstków. Padające po kilku miesiącach analogi to już wręcz pewnik posiadania tego sprzętu. Pierwszy Dualsense, który przetrwa więcej niż 2 lata najprawdopodobniej zostanie wysłany do laboratorium Sony celem zbadania co z nim nie tak, na skalę światową będzie to po prostu pewien swoisty ewenement. Dualsense jest tak słabej jakości że grucha w nim praktycznie wszystko, zwłaszcza cały ten mechanizm odpowiedzialny za wibracje i opór trigerrów.

Od razu mówię że nie pracuje w dziale marketingowym Microsoftu, ale ich pad miażdży tą japońska zabaweczkę na każdej możliwej płaszczyźnie. Kontroler Xboxa to szczytowe osiągnięcie amerykańskiej myśli technicznej, prawdziwe creme de la creme elektroniki, połączenie najnowocześniejszych zdobyczy naukowych z zakresu cybernetyki, robotyki i nanochirurgii. Jego odważny i nietuzinkowy wygląd inspiruje, przełamuje pewne nudne, utarte kanony i wyznacza nowe trendy designu. Kontroler Xboxa jest tak pięknie wyprofilowany ze stwarza wrażenie jakby projektował go sam Michał Anioł w przerwie między rzeźbieniem figury "Piety" a malowaniem fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Tworzywo z których wykonane są gałki jest tak milutkie i przyjemne w dotyku że wydaje nam się jakbyśmy pieścili kobiecą łechtaczkę. Sama przyjemność korzystania z tego high-endowego cacka także i nam przynosi orgazm. Dzięki zastosowaniu technologii zewnętrznych akumulatorków, pad wytrzymuje nawet do 2 czy 3 tygodni grania. Kontroler jest ciężki, trzyma się go pewnie, wykonany jest z najwyższej klasy materiałów a umiejscowienie analogow wychodzi naprzeciw ludzkiej anatomii. Produkt ten idealnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami współczesnych apartamentów, i nie wstyd trzymać go na wierzchu komody zaraz koło kluczyków do Mercedesa czy BMW.

A wy kochani? Jakie macie doświadczenie z nowymi kontrolerami? Który z nich jest według was lepszy? ()

#ps5 #ps4 #xbox #pcmasterrace #gry #konsole #pasta
Pobierz daeun - Kojarzycie ten specyficzny i rakotwórczy zapach taniej, chińskich tandety kie...
źródło: comment_1644390665nthTwu8VEt4Ocm176oPvat.jpg
  • 97
Nie kumam tego wyniku "ankiety" xD


@M83_: pad xboxowy I jego klony jest popularniejszy do grania na PC. Mało kto kupuje pada od ps. Dodatkowo umiejscowienie analoga w miejscu krzyżyka jest wygodniejsze przy długich grach.
ogólnie #!$%@? bait, forma baiciarza coraz słabsza, chociaż z baterią to akurat prawda. 4h w 2022 #!$%@? nie śmieszny żart ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Polska husaria tak bardzo się przykleiła do plajstation jak janusz nosacz do passata i golfa, nawet jak mu ten trup wybuchnie w morde z cieknącej instalacji lpg to zdania nie zmieni na temat najlepszości bo musiałby nadpisać 90% memory żeby nauczyć się jak działa przedmiot konkurencji


@suqmadiq2ama: akurat polacko-husarność to pasuje do gejpassa bo przecież gry za darmo płacić nie trzeba xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@j3sion: Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego jest popularniejszy na pc? Jak ktoś dobrze gra to koło #!$%@? mu lata gdzie jest krzyżak. Każdy w kółko powtarza o krzyżaku gdzie funkcjonalnością pad od ps5 zjada go na śniadanie. Ale zapomniałem że udział w ankiecie padów do konsol też mogą brać pctowcy xDdd
@M83_: hmm, może dlatego że xboxowy pad jest natywne wspierany przez gry na Windowsie? Nawet przyciski są opisane jak w padzie na xboxie, mimo że masz podłączonego pada od ps.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@j3sion: Bardzo dobra odpowiedź brawo. Bo większość gier co jest na Xboxie to jest też na pc bo Microsoft jest właścicielem windowsa
@daeun: Jako fanboy ps muszę przyznać że jednak Microsoft ma lepszego pada o tyle w temacie. Może przerysowałeś trochę tandetny wygląd pada od ps czy aż tak masakryczne materiały (nie skrzypi, nie trzeszczy) to jednak trwałość, szczególnie analogów woła o pomstwe do niebios
@daeun: według mnie pad jest spoko i w odróżnieniu do poprzednich wersji fajnie sie sprawdza. Spada znacznie rzadziej niz poprzednie wersje i według mnie jest bardziej wytrzymały. Co do baterii to faktycznie nie ma jakiegos przeskoku technologicznego, ale przy tylu wibracjach baterie musi zżerać( dlatego mam kolejne pady juz naładowane). Odnosnie ergonomii to pad od PS4 jakoś lepiej leżał w dłoni i zrobił na mnie wieksze wrażenie po zmianie z poprzedniej