Wpis z mikrobloga

słyszał ktoś z Was o zjawisku zwanym "helicopter parenting"? no to właśnie mam to nieszczęście przeżywać takie coś od urodzenia

przykład tego gówna w dorosłości: znalazłem jakąś prace, chce spróbować, przygotowuje sie i nagle jeb, matka z ojcem dowiadują sie o tym i zaczynają robić cyrk, wypytywać, skakać nade mną i ekscytować sie jak małpy, że zaraz coś zrobie w życiu i może mi sie uda, potem dochodzą propozycje i zamiary jak to będzie wyglądało, że tu mnie podwiozą, tu ojciec z kimś stamtąd znajomym pogada, tu matka zaczyna wszystkim innym znajomym rozpowiadać, że synek nieudacznik wreszcie sie bierze za robote i wiadomo co potem - #!$%@? i tak z tego wychodzi, albo w ogóle rezygnuje albo ide tam i zostaje #!$%@? z tej roboty
#!$%@? to jest takie męczące i demotywujące do podjęcia jakiegokolwiek działania, że ja #!$%@?
#przegryw
  • 87
@pianinka: Tak nagle ty miałaś najgorzej chlip chlip depresja be like trochę mi smutno, bo oskar pojechał na tydzień i sama siedzę w mieszkaniu. Trochę się też stresowałam gdy szłam do nowej pracy to znaczy, ze miałam fobie społeczną.

Zazwyczaj ludzie "z przeszłością" mają więcej empatii do kogoś kto jest podobny do nich, a więc albo jesteś zwyrolem, albo IQ20 albo po prostu na żadnej terapii nie byłaś i wypisujesz te
@Vampirella: jprd, weź się dziewczyno #!$%@? w czerep. Swoim dzieciom też będziesz mówić że mają nie narzekać bo przecież inni mają gorzej a tak wgl mają ci być wdzięczne że ich nie lejesz pasem bo inni rodzice leją? XD I nie próbuj nawet odwracać kota ogonem że "tobie wcale nie o to chodziło".
Nadopiekuńczy rodzic może zniszczyć dziecku życie. To są fakty. Naukowe, jeśli chcesz się dokształcić. Zapewnianie ciepłej michy to
@Vampirella: Może od razu rozwinę. Wszystko co napisałaś to typowa reakcja obronna. Widać że na siebie patrzysz z perspektywy takiego rodzica a nie opa, dziecka z którym nie potrafisz się utożsamić. W głowie ci się nie mieści i odzywają się wyrzuty z powodu tego jak pewnie sama postępujesz. Większą tragedią od helikopter parents są mamusie które nie mają zamiaru sprawdzać czy coś źle robią i reagują agresją nawet nie na personalne