Wpis z mikrobloga

Szukam miejsca, w którym zjem ramen albo dobrego tatara, ALE
- jeśli ramen, to miejsce, które serwuje też inne potrawy, których nie trzeba jeść pałeczkami
- jeśli tatar, to miejsce, w którym jak poproszę o brak cebuli, to nie będzie z tym problemu (mówię tu o kompozycjach, gdzie cebula jest wmieszana w mięso, a nie o takich gdzie wszystko leży dookoła mięsa, bo wtedy nie ma problemu)
@IwoDymnicki kojarzysz coś?
#bielskobiala
  • 26
@etutuit: wiesz, chodziło mi raczej o miejsce, które nie będzie nastawione tylko i wyłącznie na kuchnię azjatycką, ale jeśli już przy pałeczkach jesteśmy, to trafiłam na jedno miejsce, w którym na każdym zdjęciu były pałeczki przy każdej potrawie, więc nie mam pewności jak to wygląda w praktyce.
A ja z tych upośledzonych, nienawidzę jeść pałeczkami ¯\_(ツ)_/¯
@matra najpotężniejszy, legendarny Ramen w Bielsku to Miso Ramen w Yushi Sushi. W Itamae najlepsze Sushi, zupa Kimchi Bacon i kulka czekoladowa na deser. Natomiast Ramen przeciętny moim zdaniem
@AjKenFlaj: @Mr0K: ok, w takim razie wezmę pod uwagę. A ramen od Bistro Habitat? Jakieś doświadczenia?
Chociaż pewnie wybiorę Yushi i będę przeklinała pałeczki ( )
@matra: ostatnio się otworzyło Gohan Sushi - mają też ramen w ofercie - niestety osobiście nie jadłem ale słyszałem pochlebne opinie - nie wiem czy spełniają twój "pałeczkowy" warunek ( ͡° ͜ʖ ͡°) - jak wygląda ramen a no tak https://youtu.be/9FzFedLkiMM?t=772 - proszę się nie przerazić zawartością danego kanału wysyłam fragment dotyczący Ramenu - a jeszcze ostatnio kolega zamawiał sushi do pracy i też bardzo chwalił, a
@matra: Niestety yushi dla mnie od czasu jak wywalili tonkatsu ramen z oferty, to spadł z pierwszego miejsca na liście i wpasowali się w typowe rameny polskie. A większość ramenów w Polsce jest przesadzona. Mało kto dojada do końca wywar, bo jest zbyt esencjonalny. Obecnie najbliżej tego co jadałem w Japonii jest BBQ Ramen-ya Katowice.
@Mr0K ja mam dużo ograniczeń w wyborze, a że sushi nie chciałam i z głupoty odstawiłam tatara, wybrałam z przystawek mix sajgonek i gyoza. Nie zwykłam jadać takiej ilości produktów smażonych na głębokim tłuszczu, choć porcja nie była wybitnie obfita, to trochę ciężka.
Średnio sycąca dla głodnej osoby, ale bardzo smaczna, sałatka z glonów bardzo bardzo moje smaki <3
@lukaszw_ nie jadłam nigdy, więc co byś mi nie podał, to nie mam porównania niestety. Niemniej właśnie jak to piszę, niebieski łazi i gada że mu smakowało, więc warto było ( )
My poza sushi raczej kompletnie nie jadamy jakiejkolwiek kuchni azjatyckiej, więc ciężko mi się odnieść do czegokolwiek ;)
@matra: Jak już idziesz do yushi to po pierwsze, możesz spytać czy jest coś poza kartą, bo często jest ;)
Po drugie, pierożki gyoza będą cięższe niż warzywa w tempurze. Oni je bardzo krótko trzymają, więc smażą się na w poduszce parowej. Zamiast tatara (pewnie widziałaś, że mają rybne) możesz wziąć sashimi.
@lukaszw_ chciałam sashimi, jeden z zestawów sushi, sałatkę, tę z sosem z pokrzywy i właśnie to co wyżej. Niezdecydowanie straszna rzecz ( ͡° ʖ̯ ͡°) wiem że mogłam wybrać lepiej, ale ważne że i tak było smaczne ( ͡~ ͜ʖ ͡°)