Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Widzę że każdy dzisiaj gryyyyle to ja też coś dorzucę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z lewej stek waguy (ıılɐɹʇsn z) i z prawej black angus (z USA). Oba kupione o dziwo w Auchan (nie spodziewałem się tam takich rzeczy). Zrobione sous vide 55C 1,5h, potem gorąca patelnia przysmażone. Wyszły idealnie. W smaku inne mięso niż standardowe steki które robię. Bardziej kupione i zrobione z ciekawości jak smakuje, bo na YT wszyscy "only wagyu my friend!" Bardziej podjechał mi angus, bo mniej tłuszczu i czuć że je się stek. Wagyu tłuste, ale o to w nim chodzi, i delikatne.
Na zdjeciu też kość wołowa przecięta na pół, pieprz+sól+czosnek i do piekarnika. Szpik na grzance ciężko porównać do czegoś. Smakuje, tak jak mówią, jak wołowe masło. Nie jest niedobre, jest specyficzne. Czy polecam mięsa i szpik? Jako ciekawostka tak. Jako jedzenie co niedzielę na pewno nie bo $$$
Wagyu 300g - 180 zł, Angus 300g - 70 zł. Kość kupiłem z innymi stekami od hodowcy więc nie wiem.

#stek #gotujzwykopem
passa_bola - Widzę że każdy dzisiaj gryyyyle to ja też coś dorzucę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z lew...

źródło: comment_1644770137RszkOpoykffqYNJhYDWdSF.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chromypies: dobre mięso na steki mają w Lidlu. Te czarne próżniowe porcjowane kawalki, sezonowane. Nie wiem czy wszedzie ten sam dostawca (tu Poznań tej), ale polędwica z marmurkiem tłuszczowym z Lidla smakuje nam bardziej niż w stekowniach.