Wpis z mikrobloga

Zabawne, że wykopki są w stanie głaskać się po prąciach jeśli chodzi o inwestycje w jakieś realnie bezwartościowe gówna typu #kryptowaluty #bitcoin czy śmieciowe spółki akcyjne na #gielda jak np. #gme czy #amc, które to obarczone są potężnym ryzykiem i zmiennością, ale jak ktoś powie, że warto inwestować w #nieruchomosci w przypadku których zapotrzebowanie i użyteczność jest bezdyskusyjna, bo spełniają podstawową potrzebę człowieka, to jest wyzywany od naganiaczy i debili, bo przecież już podnoszą stopy procentowe, studenci na zdalnych, rząd dowali podadek katastralny, a w ogóle mieszkania to już nawet w Biedronce rozdają. I ogólnie są za drogie, bo się ROI z wynajmu nie spina (za to P/E ratio Tesli się spina) Jednocześnie jakoś dziwnym trafem każdy z tych wykopków chciałby takie bezwartościowe mieszkanie mieć, ale go zwyczajnie na nie nie stać, więc poświęca godziny dziennie na analizowanie ekonomicznej sytuacji kredyciarzy, doktoryzowaniu się z technologii blockchain (która to jest zwykłą Linked Listą znaną w informatyce od dziesiątek lat), wyszukiwaniu jakiś śmiesznych obrazków #nft i głoszeniu wszem i wobec, że to jest przyszłość i w to powinniśmy inwestować. A pod spodem wodzi ich na pokuszenie taki sam prymitywny mechanizm zarobku na cwaniactwie jak znienawidzonych przez nich fliperów. Tanio kupić, drożej sprzedać i byle się nie narobić. Taka prawda.
Pobierz
źródło: comment_1644914426NJB4upGOAKX8fX2MxQmcwq.jpg
  • 41
ej takie triggery mogłeś napisać wczoraj i przedwczoraj jak krypto leciało w dół. Dziś to bez sensu


@innv: Fajne to krypto. Takie nie za stabilne. Można by rzec borderline.
Znacie jakąś nieruchomość w centrum dużego miasta, której cena spadła dosłownie do 0?


@enten: Nawet w Donbasie, w jakiejś gównorepublice uznawanej tylko przez Rosję jako parapaństwo, uciekinierzy zbywają swoje nieruchomości. Za 25-30% i to przy niepewnej sytuacji prawnej kupujących.
@enten: inwestujcie dalej w te nieruchomości zabierając normalsom nawet marzenia o własnym kącie do spania, na pewno się nie #!$%@?ą i nic z tym w końcu nie zrobią. Życzę wam tylko, żeby nacjonalizacja została przeprowadzona w sejmie a nie na ulicach.
Jak musisz brać kredyt na nieruchomość, to Cię na nią nie stać. Jak masz mieszkanie inwestycyjne na kredyt, to nie masz zysku tylko póki go nie spłacisz masz dług. Jakbyś przeczytał uważnie post, to byś zauważył, że mówiłem o inwestycji za gotówkę


@enten: to ja nie mam o czym z tobą dyskutować bo na tagu jest beka z kredyciarzy którzy uwierzyli z betonowe złoto i załadowali się po same kullen.
Po
na tagu jest beka z kredyciarzy którzy uwierzyli z betonowe złoto i załadowali się po same kullen


@Benq20: Nie znam takiego ani jednego. Ani na wykopie ani poza nim. Mam kilku znajomych co wzięło kredyt ale dla siebie. I rozsądnie na tyle, że im nawet 50% wzrostu raty nie zrujnuje budżetu. Mieszkają na swoim i cieszą się życiem.
przecież nigdy nic nie będzie rosło w nieskończoność


@innv: Wszechświat się rozszerza w nieskończoność, więc mylisz się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@enten: Mam wystarczająco dużo gotówki żeby kupić mieszkanie, tylko po co? Na krypto "lokacie" mam 8,5-12% rocznie mając kasę w dolarach i leżąc brzuchem do góry. Tylko ktoś zakotwiczony w poprzedniej epoce i nie znający zasad ekonomii kupuje obecnie mieszkanie w celach inwestycyjnych.
@enten: taki przykład tylko rzuciłem, zamiast tego możesz wziąć odwzorowanie jakiegoś indeksu powiedzmy z usa to tam masz mniej więcej pewność że wszyscy z tego indeksu nie zbankrutują włącznie z ich zastępstwem.
ale tutaj łatwo policzyć wszystkie koszty, co z mieszkaniami jest bardzo trudne i jak znam kilka osób które wynajmują innym to raz że każdy liczy inaczej a dwa że nikt nie uwzględnił np kosztu remontu raz na dekadę, co
@enten: robienie spekulacji z dobra pierwszej potrzeby to bycie podczłowiekiem. Wyłączanie całego pokolenia z możliwości posiadania mieszkania bez zpapierdzielania na nie 25 lat to jest patologia. Taka jest różnica. Niech tylko %stupki wzrosną ponad inflację i ogromną przyjemnością za zarobione na GME pieniadze będę próbował nabyć mieszkania na licytacjach komorniczych. Pozdrawiam
Cały problem polega na tym, że skupowanie mieszkań i spekulowanie nimi nie różni się od spekulowania j skupowania żywności


@kaaban: A wiesz, że można kupić kontrakty terminowe na pszenicę, kawę, kakao czy soję? Ludzie w to serio inwestują i na nich spekulują tak jak na złocie czy bitcoinie. No ale pszenica nie jest na blockchainie, więc nie wygląda fajnie w portfelu.