Wpis z mikrobloga

#samochody SUVy i crossy budzą mieszane uczucia i żywe dyskusje, a co wykop sądzi o poczciwych wersjach kombi?

trochę #chwalesie pierwszy salonowy samochód ( #hyundai i30). żadna to klasa premium, ale cieszy. Silnik 1-5TGDI 160KM, manual (benzyna z miękką hybrydą), bardzo dynamiczny jak na rodzinne autko (jak dla kogoś kto wcześniej miał 12 letni 1.4 109KM ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). tryb sport miło mnie zaskoczył. elektroniki w ciul, ciekawe ile będzie z nią problemów w przyszłości, ale póki działa to jest przyjemnie ( ͡ ͜ʖ ͡) chwała producentowi za fizyczne przyciski klimatyzacji, minus za keyless, który jest fajny ale niezbyt bezpieczny ( ͡° ʖ̯ ͡°) (dołożyłem dodatkowy immobilizer).
Miejsca w środku całkiem całkiem, bagażnik dość pojemny biorąc pod uwagę, że zamiast koła zapasowego jest bateria, ale pod podłoga jest sporo "skrytek", w które można upchać dużo mniejszych rzeczy.

W sumie dopiero przejechane z 400km, więc niewiele i pewnie jeszcze mnie gdzieś zaskoczy. oby bez większych awarii, ale połączenie tego TGDI z miękką hybrydą weszło dopiero od 2021 rocznika jak się dobrze orientuje, więc raczej póki co ciężko coś powiedzieć o awaryjności.
Pobierz
źródło: comment_16449996207dVb62OEXTYERaQTB99s8j.jpg
  • 79
@terr0r_dr0ne: żona chciała SUVa, ale ja się uparłem na kombi bo podobają mi się dużo bardziej niż suvy ( ͡° ͜ʖ ͡°) a że ja jeżdzę i płacę, to wybór był oczywisty ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Faley:
Chyba jesteśmy jedną z ostatnich afrykańskich republik które kupują garbate muły do wożenia powietrza bo spalanie w lżejszym aucie byłoby za małe. Czy combi są zadziwiająco większe od sedanów czy hatchbacków/liftabcków? Oczywiście, że nie. Są po prostu brzydalami z wypadającym odbytem.

Hurr durr wojtoon, a jak będę chciał kupić komodę w ikei...
To ile #!$%@? takich mebli będziesz w życiu kupował i jak często zanim odkryjesz darmową przesyłkę?

Poważnie. Już
@Faley: różnica miedzy kombi a SUVem czy innym podwyższonym autem jest tak a że w kombi masz szansę na przyjemność z prowadzenia. Niestety ale ci co lubią prowadzić kupują auta dom tego - najczęściej GT a czym dalej od ziemi tym jazda przypomina obowiązek a nie przyjemność ( ͡° ͜ʖ ͡°) - wykopowy ekspert
@mikkeboss: zdecydowałem się finalnie na ten od zabezpiecz-auto.pl - ciągle stałem przed wyborem pomiędzy nim a Omegą z salonu. Omega wychodzi sporo taniej (gdzieś 600 czy 800 zł), ale ZA wydaje mi się ciut wygodniejsze w używaniu (nie ma dodatkowego przycisku-diody, tylko wykorzystuje istniejące przyciski do awaryjnego pinu), a i salon mnie trochę pod koniec wydania samochodu zdenerwował i też musiałbym sporo czekać na Omegę, więc ostatecznie padło ZA.
@Faley: a no to dobry wybor ze to nie salonowe zabezpieczenie, bo takie maja zlodzieje porozpracowywane. A najlepszy podobno bear-lock, mechaniczne zabezpieczenie, zniecheci zlodzieja. Co do kombi to sam smigam corolla z tamtego roku w kombiaku, nazwana dumnie touring sports xD. Pojezdzij dobrym automatem to juz nigdy manuala nie kupisz ;) ja wzialem hybrydowa 2.0 i zaluje tylko ze nie wzialem wyzszej wersji wyposazenia, a tak to auto super.
@mikkeboss: o kurde, nie wiedziałem o tym bear-locku, szkoda troche bo bym porównał sobie z tym ZA. ale teraz po ptakach. mechaniczne pewnie byłoby lepsze, bo w ZA w moim przypadku przy próbie ruszenia samochód gaśnie jakby się właśnie zepsuł i generalnie zabezpieczenie te tworzy problemy z jego próbą uruchomienia - więc też może zmyli potencjalnego złodzieja, że po prostu padł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

muszę kiedyś
@Faley: Polecam zrobic konto na Panek i wypozyczyc toyote corolle u nich i sie przejechac. tam co prawda starszy troche model i gorszy silnik, ale zasada dzialania podobna. No i ogolnie to nie musisz miec podlaczenia do pradu w takiej hybrydzie, nie mam tzw plug-ina tylko taki co sie laduje w trakcie jazdy przez odzyskanie energii hamowania albo dzieki silnikowi spalinowemu. Np taka podroz gdansk-dubrownik-gdansk w wakacje dala mi srednie spalanie
@mikkeboss: dzięki. przetestuję kiedyś na pewno. @MZ23: też uważam że jest piękna! szkoda tylko że nie dali jej silnika z większą mocą. ale widziałem na żywo w salonie i ta bryła jest kozak.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Faley:
Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że srombi nie robi więcej miejsca w środku?

Już pominę, że 80% posiadaczy passka z dupą nie ma i nie będzie mieć gówniaków zanim to badziewie zgnije, ale jakbym chciał wrzucić do bagażnika wózek i chociaż z jedną torbę to nadal potrzebowałbym czegoś co się nazywa transit connect czy proace verso.

Ale tak, tłumaczmy brak gustu przyzwyczajeniem do ściągania z niemiec złomu po przedstawicielach
@wojtoon: oczywiście że nie ma więcej miejsca w środku. nigdzie tak nie twierdzilem. ale w bagażniku już ma.
a vany i im podobne samochody, prawdziwie rodzinne, są na wymarciu i nawet nie wiem jaki producent ma teraz w ofercie jakiegoś fajnego vana ¯\(ツ)

a ściąganie gratów z zagranicy to już kwestia nie tylko kombi, a wszystkiego jak leci
@Faley: jak to mówi redaktor Złomnik - sedan to zmarnowana przestrzeń bagażowa. W sumie to gówno mnie obchodzi, że ludzie uznają kombi za brzydkie. W mojej sytuacji nie widzę powodów do kupowania aut w innych wersjach nadwoziowych. Miałem sedana, hatchbacka i kombi z każdym wygrywa.
@Faley: A jak z wyciszeniem w środku przy większej prędkości? Miałem kiedyś Hyundaia Elantre (2015 rocznik) i szczerze mówiąc to jadąc po autostradzie ponad 130km/h to było ciężko wytrzymać. 10letnia Corolla, którą miałem wcześniej była niebo lepiej wyciszona.