Wpis z mikrobloga

Jako że niedługo dojedzie mój Triban 500 ( ͡° ͜ʖ ͡°) szukam opon gravelowych, ostatnio ktoś tu polecał bo kupił do swojego 520 Panaracer Gravelking SK+ 700x35C ale w sumie fajnie by było kupić jakieś dobre jakościowo ale trochę taniej ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest coś sensownego co wejdzie do tribana za jakąś mniejszą kwotę czy te 2 stówy to minimum? ( ͡º ͜ʖ͡º) I tak trochę naciągnąłem budżet na sam rower (,)
#rower #gravel #szosa
  • 16
  • Odpowiedz
@Raul777: a no i teren to mimo wszystko głównie asfalt i trzeba trochę się przebijać przez kostkę i gówniane ścieżki rowerowe, dopiero w następnej kolejności jakieś ubite ścieżki itd, jakieś błota itd raczej odpadają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@s---k: nie pytałem czy są tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@brh77603: o, dzięki, nawet nie sądziłem że da się coś dorwać za niecałe 8 dych ( ͡º ͜ʖ͡º) głównie na asfalt i trochę miasta z krawężnikami będzie faktycznie git?
  • Odpowiedz
@brh77603: to chyba wysuwają się na prowadzenie ( ͡º ͜ʖ͡º) a jak z dętką, będę musiał wymienić do tej opony w stosunku do tego co dostanę fabrycznie czy będzie git? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Raul777: ja bym zmieniał chociaż nie wiem jaki ma zakres ori. Pamiętaj że może i nawet da radę ale im mocniej nienaciągnięta guma tym łatwiej pęka, Dętki z Vittori po 20zł sa
  • Odpowiedz
@Raul777: schwalbe g-one albo Kenda flitridge.
Jest trochę opon które nie kosztują majątku.
Z resztą drogie (lekkie) opony mają swoje wady z których najważniejsza jest po prostu mała wytrzymałość na uszkodzenia i dość krótka żywotność.
  • Odpowiedz
@Raul777 te co podlinkował @brh77603 jakościowo mogą być i spoko, ale ta Vittoria jest jakieś dwa razy cięższa od gravelkinga, ta druga też nie za lekka.
Żeby nie było, nie jestem jakims świrem co liczy każdy gram w rowerze, ale miałem okazję jeździć gravelem na lekkich gumach i na ciężkich i różnica jest odczuwalna.
  • Odpowiedz
@Cementoasfalto: a jak te schwalbe g-one, kenda flitridge albo cst pika od @mam_tu_niezly_ubaw_, wejdą w ogóle 38? ( ͡º ͜ʖ͡º) nie wiem właśnie czy waga opony będzie mieć dla mnie jakieś większe znaczenie, ani nie ważę 50kg a do tej pory jeździłem na Lazaro który według opisu ma łącznie 17kg więc też sam przeskok na tribana sam w sobie powinien być spory ( ͡°
  • Odpowiedz
@Raul777: > bardziej zależy mi na tym żeby była pancerna niż ultra szybka

Ja jeżdżę właśnie na flintridge sport.

Spoko - to dość wytrzymała opona. Oczywiście daleko jej do opon prawdziwie pancernych wyprawowych jak schwalbe maraton ale na codzien jest ok.

Toczy się w miarę po ludzku - oplot 60tpi więc czepiać się nie ma o co. Bieżnik taki gravelowy więc na nieutwardzonym daje radę u na asfalcie też w miarę
  • Odpowiedz