Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
W razie konfliktu na terenie Polski i wystawienia powołania do wojska jak dzieleni są poborowi?
Ci po ogólniaku bądź bez wykształcenia jako mięso armatnie, a Ci po zawodówkach czy z wyższym technicznym do jednostek specjalistycznych? Jest gdzieś jakaś rozpiska jak dokonuje się ten podział?
#ukraina #wojna
  • 16
Jest gdzieś jakaś rozpiska jak dokonuje się ten podział?


@mateusz5918: Jak masz wyższe kierunkowe to dostaniesz odpowiedni przydział, podobnie ktoś z zawodu kucharz czy kierowca z kat c i c+e czy d itd.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TomdeX: @Oyho: a tak serio to tak jak wy mi mówił kolega co robi w wojsku na etacie, nie żaden WOT czy inni przebierańcy. Swoją drogą ciekawe jestem jak oceniają wykształcenie/przydatność w armii w sensie, które zawody są najbardziej punktowane i potrzebne
a tak serio to tak jak wy mi mówił kolega co robi w wojsku na etacie, nie żaden WOT czy inni przebierańcy.


@mateusz5918: Może dlatego, że byłem w armii, niestety kontuzja i pożegnałem zawodowstwo, natomiast nadal mam kategorię A, żeby było śmieszniej.

Swoją drogą ciekawe jestem jak oceniają wykształcenie/przydatność w armii w sensie, które zawody są najbardziej punktowane i potrzebne


@mateusz5918: Kierowcy, mechanicy, kucharze - bo oni z miejsca bez
a informatycy gdzie będą skierowani? Jakiś pluton cybernetyczny?

@Patryk4: Niekoniecznie, możesz zostać przydzielony do namiotu jako wsparcie, wszystko zależy czego będą potrzebować, ciężko powiedzieć, bo tak naprawdę wszystko zależy od zapotrzebowania. Jedno jest pewne, na etacie brak specjalistów, więc tym bardziej w razie wojny będzie ich potrzeba.


@TomdeX: @Patryk4: informatyków jest jak mrówków, a wojskowi cyberzy niewiele wspólnego mają z taką ogólnopojętą informatyką. Pewna część poszłaby do łączności, a