Wpis z mikrobloga

Kilka miesięcy temu otrzymałem rachunek za wodę 5k PLN wpis tutaj. Ktoś się machnął i źle odczytał licznik ciepłej wody.
Zarządca zaproponował wysłanie licznika na ekspertyzę, ale najpierw miałem za nią zapłacić 600 zł. Na pytanie, co składa się na koszt ekspertyzy nie uzyskałem odpowiedzi, więc wysłałem do zarządcy oficjalną reklamację poleconym.
Zarządca po otrzymaniu reklamacji ekspresowo wysłał licznik na ekspertyzę bez domagania się 600 zł. Po kilkunastu dniach skontaktowałem się z zarządcą, a ten powiedział, że sprawdzenie licznika trochę trwa i żebym poczekał.
Właśnie mija 5 miesiąc (reklamacja złożona 30.09.2021), a ja wciąż nie otrzymałem informacji o ekspertyzie i wciąż wisi mi rachunek 5k w e-kartotece.

Nie chce mi się kopać z tymi idiotami, więc pomyślałem, że może zgłoszę się do jakiejś kancelarii prawnej i poproszę o sporządzenie pisma, które zakończy sprawę. Czy możecie polecić jakąś kancelarię, która za stówkę, czy dwie sporządzi pismo o przekroczeniu ustawowego czasu na rozpatrzenie reklamacji i tym samym problem się rozwiąże, a mój rachunek zostanie skorygowany?
Może macie jakieś inne pomysły?

#pytaniedoeksperta #prawo #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz Justdoit - Kilka miesięcy temu otrzymałem rachunek za wodę 5k PLN wpis tutaj. Ktoś si...
źródło: comment_1645520478R4XB9gR8UuB9FfUYYDkCWF.jpg
  • 109
skąd wiesz, że licznik jest sprawny w 100% skoro #!$%@?ł rachunek za wodę na 5k zł? I


@Norbercikk: bo ktoś źle go spisał? przecież op napisał. Więc licznik jest ok.

dlaczego mam wydawać 5k swoich oszczędności, bo ktoś źle spisał licznik?


@Just_do_it: powinni Ci anulować to. Przychodzi typ spisać widzi że się nie zgadza i korekta do tamtej faktury. Sprawa do załatwienia w 1 dzień?
@r5678 jak dostałem to rozliczenie, to od razu skontaktowałem się z zarządcą i zaproponowałem, żeby sprawdzili odczyty z całego bloku i porównali z odczytami liczników poszczególnych mieszkań.
Powiedzieli, że zajmą się sprawą, a jedyne co zrobili (o czym mi wiadomo) to niepotrzebnie wysłali licznik na ekspertyzę.
Jutro będę miał info jaki jest status sprawy.
zarobić kasę jak ktoś odpuści i zapłaci z góry?


@Just_do_it: Zarobek taki średni. Oczywiście mieli by od Ciebie darmową pożyczkę a Ty miałbyś zamrożone 5k, ale przecież za rok miałbyś wielką nadpłatę.

Nie chce mi się zmieścić w głowie, że nie zaproponowali ponownego odczytu.
@Just_do_it Już doczytałem oba wątki całkowicie, więc nie będę się wymądrzał. Podstawą działania wspólnoty jest regulamin albo ogólny albo rozliczania mediów, więc na pewno tam masz wskazane terminy rozpatrzenia reklamacji. Wystarczy w zasadzie o to się oprzeć. Ja sam siedzę w zarządzaniu, więc poszukam jakiegoś pisma w takiej sprawie.

A co do samej reklamacji...to jest nowe mieszkanie, więc możesz zgłosić urządzenia na rękojmi do dewelopera.