Wpis z mikrobloga

#debet W 2018 podpisałem wniosek o debet na moim koncie PKO BP Dla Młodych, ustalony limit był na 50 zł, zgodnie z umową. Od 2018 roku w zasadzie nie korzystałem z opcji debetowej a przypomniałem sobie o podpisaniu w tym roku, wobec tego z racji iż nie korzystałem do tej pory - postanowilem z umowy zrezygnować, poprzez aplikacje ipko. Ku mojemu zdziwieniu po kilkunastu minutach wniosek został rozpatrzony pozytywnie natomiast z mojego głównego konta pko potrącono 500 zł. Dzwoniąc na infolinię dowiedziałem się że to normalne ponieważ po podpisaniu debetu miałem do wykorzystania kwotę 500 zł, dodaną do konta, wobec czego bank teraz po prostu "zabrał" kwotę. Dodam tylko że co miesiąc nigdy nie odnotowałem dodatkowych kosztów do wykorzystania wobec tego mam pytanie dlaczego potrącono mi ww. kwotę. Będę wdzięczny za pomoc. Oczywiście wykonałem drugie połączenie i kolega z infolinii poinformował że tak działa debet, na zapytanie czy jest w stanie odszukać kiedy bank mi dodał do konta 500 zł - odpowiedział że nie i nikt tego nie będzie w stanie zweryfikować. Natomiast potwierdzenie odjęcia kwoty również nie ma, mimo iż wiem ile miałem na koncie przed wysłaniem wniosku o rezygnację z debetu.
  • 8
via Android
  • 0
Punkt z umowy: Wysokość dopuszczalnego salda debetowego w danym miesiącu odpowiada kwocie średnich miesięcznych systematycznych wpływów na rachunek z ostatnich trzech miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc wyliczenia tego salda i nie może przekroczyć 50 zł.
via Android
  • 0
@JestemKrzysio Tak, przykładowo miałem 1500 zł jako dostępne środki, po rezygnacji pokazało 1000 zł. Z tym że nigdy nie odnotowałem tego wpływu +500 zł w dostępnych środkach.
nigdy nie odnotowałem tego wpływu +500

Po prostu przeoczyłeś. Dostępne środki wzrastają i maleją przy (de)aktywacji debetu.
Transakcji żadnej przy tym nie ma bo to nie wpis księgowy (realną gotówkę masz zapisaną jako osobną pozycję).
@Tzytzki:
via Android
  • 0
@Aramil dzięki za info, a co w sytuacji kiedy w 2018 roku był ustalony debet na 50 zł zgodnie z umową, z tego co pamiętam faktycznie miałem wzrost o te 50 zł w dostępnych środkach. W zasadzie powinni mi odjąć 50 a nie 500
@Tzytzki: Najprawdopodobniej limit został zmieniony przez Ciebie lub bank i przeoczyłeś tą zmianę.
Ale jeśli nie jesteś pewien to po prostu skontaktuj się z bankiem. Nic to nie kosztuje, a nigdy nie da się wykluczyć że ktoś się walnął ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tzytzki, gdy podpisał Pan umowę o debet, to od razu udostępniliśmy Panu pieniądze z debetu, które powiększyły Pana środki dostępne. Gdy wchodził Pan w szczegóły rachunku, to miał Pan informacje o wysokości przyznanego limitu debetowego.
Gdy zrezygnował Pan z limitu debetowego, to zamknęliśmy możliwość korzystania z pieniędzy w ramach debetu, więc automatycznie środki dostępne na koncie nie były powiększone o kwotę przyznanego limitu debetowego.

Więcej informacji o tym, jak funkcjonuje debet