Wpis z mikrobloga

  • 29
Takie pytanie mam, może głupie może mondre, nie wiem. Były takie głosy na wykopie że gdyby wojna byla by w Polsce to wszyscy by uciekali na zachód, patrząc teraz na postawę Ukraińców, to jakie #!$%@? czuję się patrząc na te wszystkie filmy, gdzie cierpią cywile, dzieci. Nasuwa mi się takie pytanie, gdyby była to Polska, na serio byśmy uciekali? Z mojej strony trochę zmienił mi się na to pogląd, choć wcześniej pierwszy byłem do #!$%@?. Nie to że obudził się we mnie wielki patriotyzm ( lechistan for the win ) ale myślę że bym został, jakie wy macie zdanie?
#ukraina #wojna #rosja
  • 25
  • Odpowiedz
@vaizik: ja myśle, że pewnie bardzo wiele osób by walczyło. Jednak ile osób by wróciło z emigracji do kraju by walczyć jak zrobili ukraińcy? to jest dopiero pytanie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@vaizik: rozmawiałem po prostu z kolegą z Ukrainy który dziś zapisał się do punktu samoobrony(on tak to nazwał) i powiedział takie proste zdanie gdy zapytałem go czemu nie uciekł: wyjadę ja, wyjedzie sąsiad i sąsiad sąsiada, kto zostanie i będzie za nas walczył?
Taka refleksja tylko. #!$%@? mnie trochę ta bezsilność wobec tej całej sytuacji, nie jestem zwolennikiem bezsensownej śmierci, po prostu chciałoby się coś zrobić.
  • Odpowiedz
@vaizik: Oczywiście, umierać za ten #!$%@? kraj? Tfu, zgarniam męża, ojca, koty i #!$%@?.
Jestem tylko prostym człowiekiem liczę się ja i moje życie. #!$%@? patriotyzm
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BBQx: właśnie przestałem to traktowac w kategorii "umierania za kraj", chodzi mi po prostu o ludzi, bezbronnych ludzi którzy giną tak właściwie za nic.
  • Odpowiedz
@vaizik: Ruskie nie maja szans w starciu z nami/nato. Ich atak jest pewny z jednego/ maks dwoch frontow. Dla porownania ukraince obecnie walcza na... nawet 7 :)

NATO ma taka przewage na kacapami, ze dla nich to jest samobójstwo - a Biden juz zapowiedzial bronienie kazdego cala cala sila USA. Mysle ze nawet dostaliby na #!$%@? gdyby podeszli pod sama granice - nikt by nie czekal na ich ruch.

Atomowki nie
  • Odpowiedz
@Szczurson: no właśnie jeżeli sama władza daje przykład i stawia się do walki porzucając swoj status społeczny i przywileje, to jest giga motywacja dla każdego innego stanąć obok nich i iść do przodu. Jednak wiedząc, że twój rząd właśnie ląduje w Tajlandii np. a ty masz iść bronić kraju, do którego oni później sobie wrócą lub nie... to ahh
  • Odpowiedz
@vaizik: stary, nie wiem gdzie mieszkasz, ale wiekszosc miast u nas jest tak zakorkowana, ze w normalnych warunkach ciezko z nich wyjechac, a co dopiero przy panice.
Poza tym, myślę, że z tym #!$%@? to ciut ciężko, chyba, że przez zieloną granicę - bo idę o zakład, że byłaby mobilizacja i zakaz opuszczania krajów dla mężczyzn w wieku poborowym.
  • Odpowiedz