Wpis z mikrobloga

@Zachar87ck Zastosowanie sankcji zakończyłoby międzynarodowe transakcje, wpłynęłoby na osłabienie waluty oraz spowodowało ogromny odpływ kapitału. Firmy straciłyby możliwość międzynarodowego handlu. Banki zmusiłoby to do bezpośredniej komunikacji poza systemem, generując opóźnienia, dodatkowe koszty i straty finansowe. Byłyby też odcięte od systemu płatniczego Visa i MasterCard.

Były minister finansów Rosji, Aleksiej Kudrin stwierdził, że odcięcie od SWIFT skurczyłoby gospodarkę Rosji o 5 proc.

Miało już miejsce wyłączenie z systemu SWIFT Iranu w 2012 roku.
@Zachar87ck poza tym co napisano powyżej. My też dostaniemy po dupie po odcięciu od Swift, gaz i ropa podrożeją kosmicznie i będzie kryzys. Ja osobiście jednak jestem gotów marznąć i #!$%@?ć gruz, byle tylko kacapom dosrać
( ͡º ͜ʖ͡º)
A poza tym ten cios będzie na pewno jednorazowy, bo najpewniej szybko powstanie jakiś konkurencyjny system rozliczeń, do którego będą uciekać te wszystkie azjatyckie totalitaryzmy
@xdrcftvgy: At the end of 2020, 23 foreign banks connected to the SPFS from Armenia, Belarus, Germany, Kazakhstan, Kyrgyzstan and Switzerland.[9]

Czyli jak będzie trzeba to Niemcy zapłacą za gaz.
Oczywiście spore utrudnienie bez SWIFT ale się da.

Według mnie SWIFT jest troche mitologizowany jaka taka super broń.
Zobaczymy jak odetną a Rosjanie jeszcze sobie poradzą to co wtedy będzie.
Do tego odłaczenie Rosji od SWIFT stanowi też ryzyko dla USA