Wpis z mikrobloga

@NewEpisode: @SP8SKZ: @lesio: @WormRider: a także do wiadomości @wbielak @canis_lupus @technic

Ale Ale, z allegro wymiotło wszystkie baofengi - więc będziemy mieli (po wojnie) wysyp "radioamatorów". Teraz należy ewangelizować, zacznijmy od:

Krakowski Kurs Krótkofalarski

https://www.youtube.com/channel/UCMw2Q9HWVURE0fpWROlAj_A

(W chwili obecnej chyba nie ma nic bardziej kompletnego)

W tym nasza misja, aby zagospodarować/zachęcić tych ludzi do naszej zabawy, zamiast piractwa.
@NewEpisode: Raz jeszcze zapytam - w którym momencie krótkofalarstwo umiera? Umiera może PMR który krótkofalarstwem nie jest. Masz ból dupy, a nie odróżniasz krótkofalarstwa od innych hobby związanych z radiem żyjących swoim życiem. Doucz się bo przynudzasz.
@NewEpisode: problem jest często niestety własnie z tymi noobami - ludzie przyzwyczajeni do konsumenckich urządzeń i kultury plug and play czasami próbują przychodzić do tego hobby z takim typowo "nowoczesnym" nastawieniem - a to jest hobby wymagające naprawdę masy samozaparcia, pracy i wiedzy. Niestety pracy samodzielnej, bo wiedzy potrzebnej do zdobycia jest sporo. Jeśli zainteresował Cię temat to zacznij od TEGO - bardzo rzetelny kurs.

EDIT: hobby nie umiera i ma
@vonBroich: Leniwe ograniczone umysły tego nie rozumieją i chyba sądząc po tym co się na tym tagu wyrabia nie zrozumieją. Największą bekę mam z tego mema na górze, bo nadal nie wiem co umiera (mimo kilkukrotnego zapytania), a jest wręcz przeciwnie, Słońce wybucha i aktywność wraca nawet na SSB, które nieco ostatnio wymarło kosztem FT8, ale... nooby pewnie nie wiedzą o czym w ogóle piszemy bo to nie bajojajo, nie milicja,
w którym momencie krótkofalarstwo umiera?


@astrodamus: Jak młody ze znakiem wchodzi na grupy fejsbukowe i piszą mu, aby zamiatał ulice, a nie bawił się w łoki toki. Jak próbuje zrobić pierwsze łączności na 2m i przez 5h odpowiada mu cisza albo wcina się kobieta z listą zakupów dla męża albo musi ustąpić bo sota. Jak widzi kiedy, w jego poście żrą się jedni z drugimi na temat który nie jest przewodnim.
@42315: No ale o to chodzi, że wchodząc w temat trzeba to sobie wybadać, a nie na hura zdać egzamin, kupić bajojajo i potem sie dziwić, ze pusto. Ja sam 2m używam okazjonalnie jak są podniesione warunki, na co dzień z lokalnymi ludźmi nie mam o czym gadać, a w przeszłości też trafiałem na kretynów, gdybym był taką miękką pipką to bym sobie odpuścił i stracił fajne hobby. Od ludzi toksycznych