Wpis z mikrobloga

Pytanie do tagu #mirkokoksy i #silownia (òóˇ)

W niedzielę zrobiłam trening, w którym było nowe ćwiczenie, dosyć obciążające kolana. Najwidoczniej dodatkowo musiałam robić to ćwiczenie źle, bo na drugi dzień okropnie bolało mnie kolano- głównie w rotacji wewnętrznej biodra lub stabilizacji pozycji.

W poniedziałek zrobiłam sobie wiec przerwę od ćwiczeń. Wczoraj kolano dalej bolało, ale wieczorem zrobiłam lekki trening brzucha, wszystkie pozycje leżące, wiec nogi nie pracowały jakoś mocno.

Dzisiaj bol kolana był o polowe mniejszy niż wczoraj, jedynie czułam delikatny ból jak za mocno stanęłam na nodze albo idąc ją wykręciłam.

No i dziś odpalilam sobie nastepny trening i w trakcie wchodzenia do deski bokiem coś mi w tym kolanie przeskoczyło, tak jakby jakieś ścięgno czy więzadło, ale wskoczyło na miejsce. Ale potem już się bałam wracać do ćwiczeń wiec przerwałam trening.

No i teraz pytanie- mogło się coś tam odwalić czy raczej zwykle przeciążenie? Ile zrobić sobie przerwy od treningów żeby wszystko wróciło do normy, bo zdaje sobie sprawę ze pewnie kolejny trening znowu obciąży to kolano...

Spuchnięte nie jest. Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji z jakimkolwiek stawem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #fizjoterapia
Pobierz
źródło: comment_1646252420ks5T26Ofs1lKjF6QpIabE7.jpg
  • 3
@cytmirka: Taki negatywny efekt „wyskoczenia i wracania” kolana miałem przy naderwaniu więzadła krzyżowego przedniego z tym, ze wtedy jednak pojawiła się lekka opuchlizna wokół kolana. Mi sie wydaje, ze dla 100% pewności rezonans kolana + konsultacja u ortopedy. Oczywiscie są testy manualne sprawdzające czy więzadło dobrze trzyma wiec fizjo tez coś może pomoc ale u obu bez badań to będzie po części zgadywanie. Zdrówka miruno (