Wpis z mikrobloga

#warszawa #krew #dawcakrwi #oddawaniekrwi #oddawajkrew #oddawajkrewzwykopem #kiciochpyta

Hej Miraski, gdzie tutaj w Warszawie można oddać krew?

Byłby to mój pierwszy raz, mam dwa pytania bo resztę informację w zasadzie mogę znaleźć w internecie, ale jeżeli sobie przypomnę jeszcze coś to będę pytał.

Czy tuż po oddaniu można odczuwać otumanienie/ból? Słyszałem, że gdzieś zwracane są pieniądze za bilet MZT, czy to prawda?
  • 10
  • Odpowiedz
@janbarbar:

Oddać możesz w RCKiK, ale pewnie w Warszawie jest więcej punktów. Wyguglaj krwiodawstwo Warszawa.

Po oddaniu może zrobić Ci się słabo, dlatego dobrze by było jak byś poszedł z kimś, kto w razie co Ci pomoże. To nie jest reguła. Ja oddawałem niedawno pierwszy raz krew i nie odczułem żadnej różnicy, poza lekkim zmęczeniem pod wieczór.

Co do zwrócenia kosztów dojazdu to słyszałem o czymś takim, ale nie korzystałem więc
  • Odpowiedz
@janbarbar: badania trwaja chwile, od razu bedziesz oddawal, dadza ci zwolnienie ze szkoly, centrum krwiodawstwa jest na saskiej, ja oddawalem w srodmiesciu zaraz kolo dworca, nie pamietam jaka ulica
  • Odpowiedz
@janbarbar: to zależy skąd mialbyś dojeżdżać. Do stacji krwiodawstwa na Nobla(przy Saskiej) masz bardzo dobry dojazd - od metra Politechnika autobusami 525, 520, 514 do przystanku Saska, potem pieszo kilkaset metrów. Spod Rotundy masz autobus 507, z którego wyjdziesz kilkadziesiąt metrów od stacji krwiodawstwa (nawet przystanek się tak zwie).

Jak się zakwalifikujesz po badaniach, to tego samego dnia możesz oddać. Cała wizyta powinna trwać coś około 2 godzin.
  • Odpowiedz