Wpis z mikrobloga

czy ja żyje w jakimś matrixie, co roku brakuje miejsc w żłobkach i przedszkolach a nawet szkołach w duzych miastach a nagle się okazuje że dla ukraińskich dzieci jest miejsce XD HIT, dla polaków nie będzie a dla ukraińców tak i to jeszcze polski podatnik za to zapłaci ....

moje rozwiązanie to tworzenie duzych centrów dla uchodźców i tam na miejscu tworzyć oddziały opiekuńcze dla młodszych dzieci a dla starszych przygotowawcze a nie na siłe starac się upchać kilkaset tysięcy dzieci (do polski mogą wjechać tylko kobiety i dzieci i mężczyźni pow 60 lat chyba ze maja powyżej 3 dzieci więc optymistycznie można załozyć że dzieci stanowią 33% - co i tak jest fałszem i jest ich ih na pewno więcej bo wiele rodzin ro np matka _ 2 dzieci) no więc dzieci przy 1 mln uchodzców (a już przyjeliśmy 800tys) to 330 tys dzieci, gdzie my je upchamy po publicznych placówkach?

ten kraj to jest takiś matrix, zmaiast organizować pomoc to się upycha rodziny po prywatnych domach, teraz pora #!$%@?ć system oswiaty dla polaków zalewając je dziećmi bez języka, hit, za 10 lat będziemy mieli naród debili bo zamiast się uczyć w szkołach to w przepełnionych klasach nauczyciele zamiast nauką zajmowali się przystosowaniem ukraińców do zajęc ...

artykuły ze miejsc jest dużo
https://radiowarszawa.com.pl/w-zlobkach-i-przedszkolach-sa-miejsca-dla-ukrainskich-dzieci-warszawa-pomaga/
artykuły ze brakuje miesjc
https://mamotoja.pl/co-trzecie-dziecko-nie-dostalo-sie-do-przedszkola-kolo-domu,aktualnosci-artykul,27116,r1p1.html
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1798054,1,w-polskich-przedszkolach-brakuje-od-30-do-60-proc-miejsc.read
#ukraina #wojna #szkola #oswiata #przedszkole #liceum #technikum #warszawa #krakow #rosja
  • 64
  • Odpowiedz
to 330 tys dzieci, gdzie my je upchamy po publicznych placówkach?


@eternos15: a czy przypadkiem najwiekszym problemem polski nie jest starzejace sie spoleczenstwo? Co mi z placenia podatkow, jak za 20-30 lat jak zaczna sie problemy ze zdrowiem i emerytura, system emerytalny i opoeki zdrowotnej nie bedzie istnial - bo nikt go nie utrzyma.
  • Odpowiedz
@eternos15: Pieprznij się w łeb. U nich jest wojna i my powinniśmy na rzęsach stawać, aby im pomóc. To bardzo mała cena jak za spokój na wiele lat. Oni swoimi rękami walczą o nasze bezpieczeństwo. Będzie ciasno w niektórych szkołach, ale damy radę.

ale problem z miejscami w przedszkolach nie polega na tym że nam brakuje pedagogów. Pedagogów mamy od groma,


@angelika_tracz: Zależy od miasta i dzielnicy. Mieszkam w Wawie
  • Odpowiedz
  • 11
@angelika_tracz: no wiem, nie ma kasy na placówki. Z tego co pamiętam to chwilę przed covidem Warszawa sypnęła groszem i trochę się otworzyło. Ale kurek z pieniędzmi zakręcił polskim wałem. A kasy potrzeba teraz x5.
@eternos15: ogólnie dobrze wiem, że jesteśmy w potężnej dooppie i niespecjalnie jest jak temu zaradzić. Bo ludzi przyjąć trzeba. Zachód może nas w tym odciążyć, zabrać trochę do siebie, sypnąć groszem i podrzucić jakieś know
  • Odpowiedz
@marian1881: nauczycieli nie brakuje jest ich od groma ale obecnie oni pracują poniżej minimalnej i masa osób odchodzi z zawodu mimo że mają pasję i chcieli by uczyć to więcej zarobią w biedronce
  • Odpowiedz
Pieprznij się w łeb. U nich jest wojna i my powinniśmy na rzęsach stawać, aby im pomóc.


@marian1881: nalezy zorganizować ogromne obozy dla uchodźców z nauką polskiego dla każdego 7 dni w tygodniu i tyle, minimalny koszt z naszej strony z maksymalnymi zyskami a tak rozwalimy sobie jako kraj, system opieki zdrowotnej, system szkolnictwa, obciążymy niebotycznie budżet itp ... będziemy w d00pie
  • Odpowiedz
jak za spokój na wiele lat. Oni swoimi rękami walczą o nasze bezpieczeństwo. Będzie ciasno w niektórych szkołach, ale damy radę.


@marian1881: Ale oni i tak by walczyli, bez względu na to, czy będziemy finansować ukraińskim dzieciom przedszkola, więc to nie jest tak, że od naszej pomocy humanitarnej zależy nasze bezpieczeństwo.

Ale ja nie chcę, żeby moim dzieciom było ciasno w szkołach, na które płacę podatki. Uchodźców należy ulokować w obozach
  • Odpowiedz
@eternos15: tak róbmy getta dla Ukraińców, jak w Ameryce są getta dla murzynów. Świetny plan. Wiesz co? Zamiast wypowiadać się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia, lepiej obejrzyj jakiś serial na Netflixie.
  • Odpowiedz
Generalnie oczywistym jest, że powinniśmy adaptować budynki pod duże ośrodki, ewentualnie relokować ludzi w miarę równomiernie po całym kraju.

Problem w tym, że Ukraińcy koniecznie chcą do największych miast, co jest dla nas koszmarnym rozwiązaniem i powinniśmy za wszelką cenę do tego nie dopuścić. Mam nadzieje, że ktoś nad tym zapanuje.

Nasi politycy od PIERWSZEGO dnia wojny powinni truć dupę innym krajom, że potrzebujemy relokacji bo zaraz nie damy sobie rady, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@eternos15: onuca czy co xD przecież wszędzie trąbią że zwożą nauczycieli z Ukrainy żeby uczyć te dzieci w PL. Nikt ci zasranego żłobka, przedszkola, szkoły nie zabierze, powstaną dla nich osobne, w ich języku żeby im było łatwiej
  • Odpowiedz
@kosaml: obyś miał rację ALE NA RAZIE dyrektorzy szkół tworzą na własną reke oddziały przygotowawcze w swoich szkołach oczywiście kosztem polskich dzieci które się tam uczą bo muszą być na to przeznaczone pomieszczenia, zasoby ludzkie itp,

a co do nauczycieli to nie wyobrażam sobie żeby ukraińskie dzieci w polsce były kształcone po ukraińsku? chcemy ich asymilować czy nie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@eternos15: Ja #!$%@? już się zaczęło onucowanie xD

Dostrzegasz realny problem, a znajdują się idioci, którzy go negują. Już kolejny problem z rzędu, który jest #!$%@? "onucami", "rublami z Kremla" itd.
Oni mają jakiś gwóźdź wbity w mózg, albo sami są jakimiś ruskimi trollami, tylko w drugą stronę. W sumie ostatecznie do skłócania ludzi ktoś sprytny może wykorzystać działania w dwie strony.
  • Odpowiedz
@eternos15: sytuacja wygląda tak, Ukraina jest atakowana prawie z każdej strony. Drogę ucieczki maja głównie przez Polskę, wojna trwa dopiero 10 dni, Rosjanie bombardują obiekty cywilne. Teraz mamy dwa wyjscia, wpuścić ich albo nie wpuścić bo nasz system edukacji jest nie udolny od wielu lat
  • Odpowiedz