Wpis z mikrobloga

Ale jaja, moja sowa, po siedmiu latach hodowli (mam ja od pisklaka) nagle zniosla jaja i na nich siedzi oO. Beda jaja jak faktycznie sie cos wyglegnie z nich. Czytalem, ze partenogeneza jest możliwa u ptaków jak nie ma samca w okolicy.
#sowysazajebiste #sowy #jaja
  • 207
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rex1313: właśnie doczytałam w komentarzach, że jej nie puszczasz. Kiedyś rozmawiałam z sokolnikiem i mówił jak Ty, że sowy to lenie ;) i z tymi polowaniami to nie ma szału.
  • Odpowiedz
@Kressska: Do polowania to chyba lepiej sokoła, jastrzębia czy coś takiego. Jak byłem na kursie odnośnie sów, to były tam też takie ptaki, i je zamiast normalnie karmić to puszczali na polowania.
  • Odpowiedz
@dwa_koty_kastrowane: Niestety jest to problem i odkąd mamy sowę rodzinnie na tydzień nie ma opcji pojechać. Na szczęście dzieci prawie już dorosłe, więc jak jedziemy sami to one znają podstawy z obsługi sowy. Z jednej strony, raz rozważaliśmy wynajęcie hotelu dla sów jest to bardzo tanie (4GBP za dzień, razem z jedzeniem), ale w związku ze stresem związnym z obcymi ludźmi zrezygnowaliśmy. Może jak sowa jest wychowywana wśród wielu ludzi to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@rex1313: uważaj bo:

W wysokich Andach kondor jajo zniósł

Pierwsze jajo zniósł
Drugie jajo zniósł
Trzecie jajo zniósł
A potem zdechł
A to pech
A na co jemu było tyle jaj
Ajajaj!
Ajajaj!
Na co tyle jaj!
Było mu!
  • Odpowiedz
@rex1313 ja tam się nie znam ale trzymanie sowy z kotami to trochę jak trzymanie tykającej bomby XD Kiedyś któremuś podczas zabawy instynkt się włączy i pójdzie o krok za daleko, nie boisz się, że może dojść do walki?
  • Odpowiedz
@hadrian3:
Ogolnie to puszczamy ja na ogrodek pod nadzorem, jak np siedzimy na ogrodku i robimy ognisko albo cos.
Odleciec, to nie odleci, ale moze poleciec na plot i obsrac sasiadom podworko, co raczej by im sie nie spodobalo.
Poza tym inne drapiezne ptaki jak sokoly moglyby byc dla niej zagrozeniem, jesli nie byoloby ludzi w poblizu.
Najgorsze co moze sie stac jak jest na ogrodku, to ze czegos sie wystraszy
  • Odpowiedz