Wpis z mikrobloga

Ale jaja, moja sowa, po siedmiu latach hodowli (mam ja od pisklaka) nagle zniosla jaja i na nich siedzi oO. Beda jaja jak faktycznie sie cos wyglegnie z nich. Czytalem, ze partenogeneza jest możliwa u ptaków jak nie ma samca w okolicy.
#sowysazajebiste #sowy #jaja
  • 207
  • Odpowiedz
A wiec dziś Vesta, póki co nie chce mi pokazać ile ma jaj, prawdopodobnie jest jeszcze najedzona krolikiem i nie chce jej sie podejsc do jedzenia, musialem jej praktycznie dac do dzioba, a i tak srednio zainteresowana, wiec musze poczekac az zglodnieje, bo nie chce na sile jej spychac ani nic takiego. Zrobilem zdjecie jak siedzi na jajach i filmik z akcji.
rex1313 - A wiec dziś Vesta, póki co nie chce mi pokazać ile ma jaj, prawdopodobnie j...

źródło: comment_1646658160hbTdWWuocw5UqZba1p9h7x.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@inXe: Robi, ale tylko jak jest o coś zla, albo czymś zaniepokojona co jest dosc dziwne IMO, bo na szkoleniu byla sowa, ktora robila uhuuuh uhuuh i mowili mi, ze to takie sowie nawolywanie do godów, ale tamto to był samiec.
  • Odpowiedz
@ameneos: Jest nauczona, żeby srać na ręcznik w domu, ma do tego specjalnie przeznaczone ręczniki. Czasem jej się zdarzy nasrać na podłogę jak się czegoś wystraszy, ale rzadko (i na rzadko, niestety...). U siebie w ptaszarni ma wyznaczone miejsce na kibel, co też jest dobre, bo łatwiej sprzątać. Jak jest na ogródku z nami to sra tam gdzie siedzi...
  • Odpowiedz
@aPimpNamedSlickback: No, boje się dotykać tych jaj, że porzuci więc póki co trochę strach. Wczoraj pokazała mi jaja, jak wstała jak ją karmiłem, dziś póki co nie chciała mi pokazać jaj, bo się nażarła wczoraj królikiem (normalnie starcza jej taki królik na dwa dni, ale dzisiaj już go nie ma, więc wszamała całego....).
@MatlszWajcha: Tak samo, boję się że jaja porzuci, ale pewnie skontaktuje się z hodowcą sów, to może
  • Odpowiedz