Wpis z mikrobloga

@dobrowolskii: wniosek sam tak, rozpatruje sie kilka dni. Ale imo trzeba zebrac wszystkie papiery i to chwile trwa. No i sa banki, ktore bardzo szybko wprowadza to w algorytmy liczenia zdolnosci, bo to jedna dana podstawiasz. Wg mnie jakiegos runu nie bedzie. Nie sprzyja temu tez wojna i niepewnosc.
@shus: pamietaj ze banki rekomendacje dostaly nie wczoraj, a wczesniej. Wczoraj ja opublikowano. Banki rekomendacje dostaly w lutym, a na pewno byla ona juz wczesniej sygnalizowana. Stad tez - nie bedzie runu. Nie sprzyja temu tez wojna na wschodzie.
@shus: no pytanie czy bedzie zdolnosc, bo cos watpie przy tych cenach. Para zarabiajaca srednia krajowa razy dwa ma obecnie zdolnosc maksymalna na ok 330-350 tys. To za to + 20% wkladu kupisz w Warszawie co najwyzej kawalerke lub ciasne 2 pokoje na bialolece.

Po prostu w kredytach prxychodzi ochlodzenie. Tak bylo w 2008 i tak jest i teraz.
@juniordev: Nie wiem jak z hipoteka, ale przy kredytowym bank działał na procentach/wyliczeniach które dał we wstępnej ofercie. Jeśli wiec teraz ktoś uderzy po kredyt być może jeszcze dostanie „po staremu” zdolność