Wpis z mikrobloga

Skąd na wykopie jest taki pojazd po "kredyciarzach"?
Przecież to logiczne, że ludzie potrzebują kupić mieszkanie i kredytują się na 30 lat bo jeśli ktoś nie ma pomocy rodziny, mieszkania po babci czy kilkuset tysięcy oszczędności nie jest w stanie kupić mieszkania za gotówkę?

Wiem, że większość z tych osób to dzieci mieszkające na garnuszku rodziców, którzy kręcą sobie bekę ale poważnie musicie uskuteczniać taki szlam?

Rzeczywiście mały odsetek dotknie rentierów co pokupowali sobie kilka mieszkań i nagle się okazuje, że to była kiepska inwestycja, natomiast w 99% podwyżki dotkną zwykłych ludzi, którzy próbują się czegoś dorobić a cały czas od 30 lat mają pod górkę w tym kraju.

Sam mam kredyt hipoteczny, co prawda podwyżki nie są jakoś mocno odczuwalne dla mnie, bo nie zakredytowałem się pod korek, jednak te 5 tysięcy rocznie mniej jest odczuwalne mocno, czy to jest powód dla którego inni się czują lepiej bo drugi ma mniej w kieszeni?

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 178
Ja od 20 roku życia


@orzeszkiziemne: Ja od 19 roku życia mieszkałem w pokoju w mieszkaniu studenckim (3 osobowy pokój na stancji) i w tym samym czasie pracowałem. Później dzięki zdobytemu doświadczeniu założyłem własną firmę. Po studiach na początku wynajmowałem pokój, później tanią kawalerkę, a oszczędności inwestowałem w firmę i na giełdzie. Teraz mieszkam w Tajlandii, a swoje mieszkanie wynajmuję.
@orzeszkiziemne Bo wypok #!$%@? się z każdego kto ma i chce zrobić coś więcej. Jak ludzie kupowali kilka mieszkań pod wynajem, to ziali hejtem, bo przecież "mieszkanie prawem nie przywilejem". Tylko oczywiście wszyscy głoszący te hasła mają mindset, że każdy powinien mieć mieszkanie w centrum miasta. Jak kiedyś się w dałem w dyskusję, że przecież można kupić mieszkanie dalej od miasta za normalne pieniądze i i dojeżdżać to zaczęło się wrzucanie, że
Skąd na wykopie jest taki pojazd po "kredyciarzach"?


@orzeszkiziemne: powodów jest kilka:
1. brak edukacji - nie chce im się douczyć jak działa kredyt (a hipoteczny to są prawie pieniądze za darmo, jeśli uwzględnimy inflację)
2. wychowanie - stary pijany od lat im wmawiał, że kredyt to zło i oddawanie kasy Żydom, a oni w to wierzą (no i za komuny było lepiej, bo się dostawało mieszkanie za darmo xD)
3.
10% ludzi to sa ludzie ktorzy rozumieja temat i jada po zakredytowanych pod korek i flipperach, reszta klakierow to sa ludzie ktorzy sa na wynajmie i ich boli dupa, ze musza placic dwa razy tyle co wynosi srednia rata kredytu, komus za wynajecie. Jednoczesnie zauwazajac ze 20% tego co oszczedzili zjadla inflacja. Jest to po prostu zwyczajna polska radosc ze inny ma troche bardziej pod gorke niz on sam.
Skąd na wykopie jest taki pojazd po "kredyciarzach"?


@orzeszkiziemne: w większości to ludzie którzy oczekując załamania rynku czekają żeby wziąć kredyt już te 5 czy 10 lat i wylewają żółć na tych którzy postanowili pójść na swoje w jedyny dostępny dla nich sposób

ale Ty wiesz ze na tym tagu nikt nie smieje sie ze zwyklej pary ktora wziela kredyt na pierwsze mieszkanie?


@Zlmmerman: oczywiście że śmieją się, nie kłam
@orzeszkiziemne: Mimo wszystko jest to jakiś przejaw zaradności. Zamiast czekać na jakiś cud czy wygraną w loterii ludzie próbują się usamodzielnić za pomocą kredytu. Dodatkowo po latach często okazuje się to dobrą decyzją, bo cena nieruchomości nadal rośnie i dodatkowo fajnie jest sobie policzyć ile do tego czasu wydane by było na wynajem.

Generalnie na wykopie jest prosta zasada, wykopki skrycie nienawidzą jakichkolwiek przejawów zaradności w życiu. Wolą informacje, które utwierdzają
@orzeszkiziemne: Rozwalają mnie odpowiedzi "przecież nikt się tutaj z kredyciarzy nie śmieje"... xDDDD Oczywiście, że się śmieją, a nawet nie tylko śmieją, co hejtują... I nie tylko ludzi, co faktycznie brali kredyty na zasadzie "pani, my umowy nie czytali, a teraz płacić trzeba", a wszystkich z mieszkaniem kupionym na kredyt, choćby to był kredyt na stałej stopie z potężnym wkładem własnym...

Pewnie jest więcej niż jeden powód, dla którego tak robią.
@orzeszkiziemne: Czyli jechać po kredyciarzach jak się zaczęło palić pod dupką nie można, ale jak stoopki były na 0,1 i brali pod korek, a ktoś mówił ze to głupie i nieodpowiedzialne to był wyzywany od frajerów i wtedy było w porządku, bo przecież kredyt tani to jest sprytne się w niego władować pod korek xD pojazd nie jest po ludziach z kredytami, tylko po covidowych kredyciarzach.