Wpis z mikrobloga

Żonka chce kupić rower do jazdy po mieście, głównie do pracy. Kompletnie się na tym nie znam, stąd pytanie - jaki byłby sensowny w budżecie do 1500zl? Do pracy 5km, chowany do garażu. Nie musi go nigdzie wnosić. Możliwe, że chcielibyśmy w przyszłości dokupić siodełko dla młodego, żeby po drodze dowiozła go do przedszkola.
#rower
  • 11
  • Odpowiedz
@tless: na 165 to rama 17 albo nawet 16. Po drugie szukaj roweru który ma w tylnym kole kasetę a nie wolnobieg. Konstrukcja piasty pod wolnobieg powoduje że gnie albo wręcz pęka ośka w piaście i nie trzeba wcale ważyć 100kg. Fotelik można zamontować praktycznie do każdego roweru.
  • Odpowiedz
@tless: Riverside 120 a są resztę kup jej porządny kask, dobre lampki z odcięciem, mocne zapięcie i dobrą odzież. Jeśli macie w miarę płasko to wystarczy znawiązką
  • Odpowiedz
@tless: jak żona niska to lepiej, żeby się przymierzyła do roweru. O ile MTB mam 29" to na miasto i dojazdy do pracy wolę damkę 26", 28" mi totalnie nie siada. Co chwile pasy, przejścia dla pieszych, ktoś włazi pod koła na ścieżkach, czasami lepiej być w stanie się nogą podeprzeć niż ciągle zsiadać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Od siebie polecę jakąś w miarę lekką damkę z
  • Odpowiedz
@Bukaa_: mieszkamy w mieście powiatowym, raczej niewielki ruch a do pracy ma praktycznie tylko jedno wzniesienie i cały czas drogę rowerową wlasciwie, także na szczęście nie musi dużo schodzić/wchodzić na rower :D

Fajny ten rower, ale niestety zdecydowanie ponad budżet
  • Odpowiedz
  • 0
@tless w decathlonie są tańsze romety. Kupiłam mamie rometa z 3 biegami w piaście, 26" za 1500, warto się rozejrzeć. Sama po mieście śmigam damka starszą ode mnie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz