Wpis z mikrobloga

Podsumowując, Pan Jacek Bartosiak konsekwentnie od 2014 mówił że:
-nadchodzi wielka rywalizacja USA Chiny
-globalizacja będzie w odwrocie
-nadchodzi wojna handlowa
-Rosja ma mocarstwowe plany i będzie chciała siłą zająć miejsce w nowym ładzie który będzie się wykuwał
-MOŻEMY BYĆ SILNIEJSI OD ROSJI (to wydawało się dla wielu największą herezją, dzisiaj Ukraina to potwierdza)
-Morale na polu walki będzie ważna jak nigdy wcześniej bo będzie potężna wojna informacyjna o to kto kogo zabija na polu walki

Teraz wydaje się to wszystko takie oczywiste bo to już jest, a prawda jest taka że większość z tych rzeczy była brana przez mainstream jako bajki dla dzieci i gdyby nie śmieszny pan od Rimlandów to polscy politycy o sprawach międzynarodowych dalej myśleliby w kategoriach honoru, a wy nie umielibyście otworzyć gęby na piwku z kolegami kiedy pada temat wojny( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ukraina #bartosiak
Jestem_robotem123 - Podsumowując, Pan Jacek Bartosiak konsekwentnie od 2014 mówił że:...

źródło: comment_1647046886xZcE7qpQr6M2replzLV29H.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@Poemander: No, tak samo pamiętam jak w 2014 w jakimś nagraniu mówił że warto zainteresować się dronami (gdzie ja wtedy drona na oczy jeszcze nie widziałem) bo będą kluczowe w wojnie na pacyfiku i USA ładuje miliardy w rozwój tego przemysłu
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Bartosiaka oglądam od bardzo dawna i bzdury piszesz. Pokaz gdzie w 2014 roku mówił o wojnie handlowej usa-chiny. Albo o odwrocie od globalizacji.
O wojnie handlowej zaczął mówić gdy Trump ja zapowiedział. O odwrocie od globalizacji, gdy ten się zaczął w trakcie pandemii (z resztą wywiady z nim na początku pandemii to złoto - bardzo śmieszny chociażby komentarz gdy zlotoka wtedy straciła 10 gr do dolara a ten mówił że
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Mi się nie podoba to że większosć ekspertów sobie bierze pod teze jakieś wyniki konkretnych potyczek i potem podkłada pod swoje założenia wymarzonych wojsk.

Biorą pod uwagę to że wojna jest szybka i należy mieć dynamiczne wojska na wschód od wisły, nie biorą pod uwagę że rosjanie zrobią to samo co na ukrainie - użyją zmasowanego ataku rakietowego na cele strategiczne. Widziałem też obrazki jak to chcą leopardy w bunkrach
  • Odpowiedz
  • 5
@Jestem_robotem123 czytałem przed chwilą info o tym, że wywiad amerykański pozyskiwał informacje przez Tindera od Rosjan. Dokładnie o tym mówił Bartosiak jeszcze niedawno, niekonwencjonalnych działaniach, wpływaniu na morale, komunikacji bezpośredniej z żołnierzami wojsk przeciwnika. Nie sądzę, że sam to wymyślił, wiedział 5 minut wcześniej od Amerykanów co się będzie działo, a to oni kreują współczesne pole bitwy i dokładnie to się teraz dzieje
  • Odpowiedz
Potem też wiele razy mówił że teraz już wojen, jak to on nazywał, kinetycznych już nie ma i nie będzie na dużą skale. Teraz to tylko handlowe, cybernetyczne i działania hybrydowe czyli dywersyjne.


@baidu: szanuję że chciało ci się tyle bzdur wymyślić na jego temat XD
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Skomentowałeś tylko to że przyczepiłem się do tego jak Bartosiak wymądrzając się używa specjalnie słów które mają dać wrażenie że mówi mądrze.

A czemu nie komentujesz tego co np. przytoczyłem z jego mądrości o 5G? Piszesz ze moich "bzdur" nie będziesz komentował, jeśli są to bzdury to łatwo to pokazać, chyba że po prostu nie masz argumentow?
Chcesz poszukam Ci filmiki gdzie Bartosiak dokładnie to mówił o złotym gralu (tak
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Podeślij mi filmiki z 2014 gdzie Bartosiak mówi o wojnie handlowej i końcu globalizacji.
Ja Ci podeślę gdzie mówi to co przytoczyłem, o 5G, o wojnie na roboty i drony, o końcu wojen kinetycznych, etc.
Ok?
  • Odpowiedz
Skomentowałeś tylko to że przyczepiłem się do tego jak Bartosiak wymądrzając się używa specjalnie słów które mają dać wrażenie że mówi mądrze


@baidu: czlowieku, zrozum jedna prostą rzecz, dla nikogo w swiecie uzycie slowa kinetyczna wojna nie jest wymadrzaniem sie i nikt nie ma wrazenia, ze ktos kto uzywa pojecia kinetyczna wojna mowi madrze. To tylko ty i podobni tobie ludzie z marginesu mysla, ze kinetyczna wojna albo drabina eskalacyjna to
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Uczepiłeś się tego jednego słówka a nic o innych rzeczach jakoś milczysz - choćby o złotym gralu 5G.
A co do tego słówka, to bardzo fajnie podsumowują ostatnie memy jego nowomowę i piwioty na sworzeniu. On takimi zwrotami ukrywa brak merytoryki. Ma ładna gładka gadkę ale treści są żadne.
  • Odpowiedz
nie gdyz nie mam pojecia o 5g


@kfiatek_na_parapecie: a mimo to wiesz ze napisałem bzdury. Nie znasz się ale komentujesz i od razu oceniasz negatywnie. Gratuluje merytorycznej dyskusji - już wiem czemu jesteś jego fanem.
  • Odpowiedz