Wpis z mikrobloga

Oglądamy sobie walkę Ukraińców, ale często nie zdajemy sobie sprawy jaki ponoszą jej koszt.

Miesiąc temu spotkałem Vlada na froncie w Donbasie. Miał karabin 10 lat starszy od siebie. Mówił, że zrobią Rosjanom drugą Czeczenię i że jak będzie trzeba odda za Ukrainę życie. Nie mylił się ani w jednym, ani w drugim. 23-letni porucznik zmarł dziś z powodu ran.


#ukraina
Pobierz oydamoydam - Oglądamy sobie walkę Ukraińców, ale często nie zdajemy sobie sprawy jaki...
źródło: comment_1647074259QWhopyoH4LBHLXALLP8gWM.jpg
  • 33
@szurszur: Wiadomo, ze pretekst znaleźliby inny. Ale nie bez powodu wybrali ten. Po co Ukraińcy im go dają?

A z innej beczki, budujące.

Zełenski: Polacy, Ukraińcy, Białorusini powinni być braćmi. Razem jest nas 90 milionów. Ten sojusz nie jest jeszcze na papierze, ale tworzy się w naszych sercach.

Coś niesamowitego, Rzeczpospolita mogłaby być odtworzona po niemal 300 latach od rozbiorów. Antypolski Bandera jest jej do niczego nie potrzebny.
@szurszur: USA tolerowało banderowskie ruchy na Ukrainie, bo po II wojnie światowej wpływy USA na Ukrainie opierały się o banderowską agenturę.

Jeśliby USA chciało to banderowców na Ukrainie by nie było. Ale nie chciało bo wykorzystywało ich przeciw Rosji.

Jednocześnie ci banderowcy są nie tylko antyrosyjscy ale i antypolscy. Polacy powinni ich zwalczać, to w naszym interesie.

Nie odrodzi się idea Rzeczpospolitej jak na Ukrainie będą silni banderowcy.
Jednocześnie ci banderowcy są nie tylko antyrosyjscy ale i antypolscy. Polacy powinni ich zwalczać, to w naszym interesie.


@oydamoydam: tak teraz zwalczajmy banerowców którzy od lat sie nakrecaja na Rosje i podsycajmy coraz bardziej tłumiona niechec do Polaków. Nacjonalisci spoza Galicji już jej niemal nie mieli, a obecna wojna zniweluje też tę u tych zachodnich.
Zreszta już w poprzednich latach wystapienia przeciw Polsce okazywały być niekiedy opłacone.
Neobanderowcami obecnie trzeba się
@szurszur:

coraz bardziej tłumiona niechec do Polaków


Sam przyznajesz, że niechęć skrywają, tylko bardziej. Do czasu.

Neobanderowcami obecnie trzeba się umiejetnie posługiwac przeciwko Rosji, aby samemu nie musieć walczyć a nie ich zwalczac.Żyjesz dogmatami, a tu trzeba cynizmu i kalkulacji.


Ależ ja jestem pełen makiawelicznego cynizmu. Cieszę się ze banderowcy giną w starciu z Rosją, ale też i cieszę się, że Rosja używa antybanderowskiego pretekstu do wojny.

Dzięki temu dziś nikt
@szurszur: Ludzie to debile. Korzystają z prawa do wolności słowa i opinii wyrażając je w najmniej potrzebnych momentach, gdy ich własny interes wymaga by się powstrzymali przed nimi. Widzą kropkę sprzed 70 lat i muszą koniecznie się podzielić nowiną, że ją widzą. Tymczasem w rzeczywistości wspominając kropkę, dostawiają ją do innych kropek - kacapskich, stając się z własnej głupoty, bezmyślności i braku wyobraźni quasi-sojusznikami nowego Hitlera: Putina. I działając wbrew swojemu
Sam przyznajesz, że niechęć skrywają, tylko bardziej. Do czasu.


@oydamoydam: Już przewidywales kiedys, że trzeba współpracowac z Rosja, bo to Ukraina nam zagraża.

Z sowietami walczyło SS. To nie znaczy, że mamy popierać SS i mu kibicować.


@oydamoydam: A jest teraz jakies SS? W II wś SS masowo zwalczało Polaków, neobanderowcy tego nie robią od dziesiatek lat, więc nie wiem co porównujesz. Jak ISIS zacznie ataki na rosyjskie wojska to
Nie odrodzi się idea Rzeczpospolitej jak na Ukrainie będą silni banderowcy.


@oydamoydam: Ja już sie martwie czy obecna przetrwa. Nawet nie chce publicznie pisac aby nie podsycac paniki co Rosjanie beda być może robić po pokonaniu Ukrainy - sugeruja to ich niektóre wrzutki propagandowe.
Już przewidywales kiedys, że trzeba współpracowac z Rosja, bo to Ukraina nam zagraża.


@szurszur: Teraz Rosja paradoksalnie działa na naszą korzyść, przegrywając wojnę i likwidując ruch banderowski jednocześnie.

Już nie podoba ci się cynizm?

A jest teraz jakies SS? W II wś SS masowo zwalczało Polaków, neobanderowcy tego nie robią od dziesiatek lat, więc nie wiem co porównujesz. Jak ISIS zacznie ataki na rosyjskie wojska to bede im kibicował. Trzeba ustawiac
Ja już sie martwie czy obecna przetrwa. Nawet nie chce publicznie pisac aby nie podsycac paniki co Rosjanie beda być może robić po pokonaniu Ukrainy - sugeruja to ich niektóre wrzutki propagandowe.


@szurszur: Bez paniki. Ruscy nie mogą wygrać tej wojny.
Teraz Rosja paradoksalnie działa na naszą korzyść, przegrywając wojnę i likwidując ruch banderowski jednocześnie.


@oydamoydam: Rosja likwiduje niezależną Ukraine. Co mi z braku ruchu neobanderowskiego gdy i tak beda nastawiani p. nam tak jak nastawiani sa Białorusini.

Wiesz dobrze, ze banderowcy od lat byli antypolscy, na wykopie od lat o tym rozmawialiśmy.


@oydamoydam: Tak tylko, że ja widze tam werbalne wypowiedzi w czasie jakichs sporów z PL a nie plan
Rosja likwiduje niezależną Ukraine. Co mi z braku ruchu neobanderowskiego gdy i tak beda nastawiani p. nam tak jak nastawiani sa Białorusini.


@szurszur: Czemu wycinasz część mojej wypowiedzi akcentując tylko jedną część. Nieładnie manipulujesz, no jak ruscy propagandyści. Napisałem tez, ze Rosja przy tym "przegrywa". Nie można zlikwidować niezależnej Ukrainy przegrywając wojnę. A to, że likwiduje przy okazji banderowców to chyba dobrze? A co podobają ci się banderowcy, żałujesz ich? Na
Czemu wycinasz część mojej wypowiedzi akcentują tylko drugą. Nieładnie manipulujesz, no jak ruscy propagandyści.


@oydamoydam: Całe zdanie zamiesciłem. Nie zauważyłem, że napisałes, że Rosja przegrywa wojne. Bo nie uważam aby przegrywała. Chyba, że mówimy o polu informacyjnym, ale tu Rosjanie sami poddali pole - z tym, że u siebie nadal wygrywaja , a to dla nich najważniejsze. Militarnie wygrywają.
@szurszur: Nie wygrywają, nie mają sił by zająć Ukrainę. Ich ofensywa ugrzęzła i przeszli do obrony. Na dziś Ukraińcy maja już więcej wojska od Rosjan. Tym samym na ten moment Rosjanie nie są w stanie wygrać wojny.

Pełna mobilizacja zajęłaby im pół roku, a rezerwiści są dużo słabsi od ukraińskiego ostrzelanego wojska. W długiej perspektywie materiałowo mogliby wykończyć Ukraińców, ale jednocześnie wykańczają się też sami, bo sankcje ich dobiją.

Trochę dłużej