Wpis z mikrobloga

#ukraina #bartosiak
Teraz widać jak upada ta spier*olona gadka o Bartosiaku agencie USA. On mówi jasno - artykuł 5 traktatu NATO może nie zadziałać. Administracja Bidena daje ciała - ich strategia odstraszania Rosji nic nie dała. Sankcje nie stopują Putina. Na wschodnią flankę Amerykanie podrzucają nam jakichś marines i 2 patrioty. Słowem dupa i kamieni kupa, poza deklaracjami nie ma sygnałów, by NATO miało się angażować w konflikt w pełnym wymiarze. Sama kilka dni temu miałam to złudzenie, ale po dzisiejszym dniu już nie mam. Musimy liczyć tylko na siebie, bo możemy zostać postawieni w identycznej sytuacji jak Ukraina - tzn. słowa wsparcia, sprzęt, wywiad, ale poza tym radzicie sobie sami, a to, że mordują wam ciężarne kobiety, wysadzają szpitale i ostrzeliwują cywili - cóż, smuteczek.

Słowa Żeleńskiego, że teraz Ukraina walczy za naszą wolność, są brutalną prawdą. Na nich - na ukraińskich domach, blokach, ludziach, dzieciach - wytrąca się siła Rosyjskiego uderzenia, zużywa się sprzęt i wykrwawia się kacapska armia. Gdyby nie ten bufor, na którym tracą ludzi, Putin nie cofnąłby się przed przekroczeniem naszych granic. Mamy ogromne szczęście, że Ukraińcy walczą tak dzielnie i się nie poddają, bo gdyby w 5 dni podeszli pod Lwów, ryzyko wejścia do nas byłoby ogromne. Tylko dlatego, że przez ostatnie 2 tygodnie dostali tak mocno po ryju, ratuje nas przed wejściem do wojny w tej turze. Ale nie można mieć złudzeń, bo jak Ukraina przegra, to będzie też druga tura i trzecia.

Tako rzecze Bartosiak i to jest gorzka pigułka prawdy, którą trudno przełknąć.
  • 111
  • Odpowiedz
@kociooka: Ja słuszałem. że Bartosiak to Agent ruski, bo mówił, że artykuł 5 traktatu NATO może nie zadziałać i że armia ruska po modernizacji to poważna siła... a tu dupa i nie miał racji...
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: po pierwsze to zmieniasz temat, bo mowa była o DNIU ZERO, na co nie odpowiedziałeś mi, bo oczywistym jest, że walnąłeś bzdurę.

Korea, RFN - jakbyś popatrzył na mapę to byś wiedział, czemu tam było wojsko USA - bezpośrednia granica z wrogim krajem. Jeśli pominiemy mały Kaliningrad to nie mamy granicy z Rosją, bo po drodze jest Ukraina.

EOT
  • Odpowiedz
Korea, RFN - jakbyś popatrzył na mapę to byś wiedział, czemu tam było wojsko USA - bezpośrednia granica z wrogim krajem. Jeśli pominiemy mały Kaliningrad to nie mamy granicy z Rosją, bo po drodze jest Ukraina.


@miken1200: No Ukraina własnie dokonuje sie rozbió ukrainy. Odłupią kawałek, jeszcze nie wiemy jak duzy. Do tego Białoruś z któej terytorium atakuja na legalu ruscy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: no to teraz wróć do mojego pierwszego komentarza. Ruskie nie mają czym teraz zaatakować Polski. Jakby zaczęli zbierać wojsko na nas to i NATO zacznie zbierać.

Z mojej strony EOT
  • Odpowiedz
no to teraz wróć do mojego pierwszego komentarza. Ruskie nie mają czym teraz zaatakować Polski. Jakby zaczęli zbierać wojsko na nas to i NATO zacznie zbierać.


@miken1200: to czemu od razu nie dadzą sygnału, NO PASARAM i od razu nie ulokują tu wojska? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wuwuzela1: Bo to kosztuje. Na razie nie ma potrzeby ściągać wojska do Polski, to nie ściągają.


@miken1200: xd
Czyli od naszego bezwzględnego bezpieczeństwa wazniejsza jest kalkulacja kosztowa.

A wypopki dalej myslą, że wysłanie wojska to tak jak w Grze RTS, kliknięcie i przejechanie i już jest....
  • Odpowiedz